Öne Çıkanlar gmh çiftçi saksıda limon yetiştiriciliği e-fidancim mustafa kemal atatürk

Bu haber kez okundu.

Okul müdür yardımcılarının görevden alınmasına veliler tepki gösterdi
İzmir'in Balçova ilçesinde bulunan bir okula yeni atanan müdürün, iddiaya göre kendi kadrosunu oluşturmak için iki müdür yardımcısını başka yerde görevlendirmesini, veliler karne gününde protesto etti. Veliler, “Burada eğitimin niteliği düşünülmüyor, siyasi bir kadro oluşturuluyor.” dedi.

Tüm Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği (ÖVDER) üyeleri ve bazı veliler, Salih Dede Anadolu Lisesi önünde protesto eylemi yaptı. İlk dönem karnelerinin alınmasının ardından okul önünde toplanan veliler, farklı sendikaya üye iki müdür yardımcısının, okul yönetimi tarafından başka okullarda görevlendirilmesine tepki gösterdi. Okul önünde toplanan kalabalık adına açıklama yapan ÖVDER İzmir Şube Başkanı Orhan Yüce, ''Salih Dede Anadolu Lisesi'nde kısa süre önce okul müdürü değişti. Okul müdürü, kendi kadrosunu oluşturmak için müdür yardımcılarını değiştiriyor. Yıllardır burada müdür yardımcılığı yapan, veliler ve öğrenciler tarafından sevilen müdür yardımcısı, hiçbir gerekçe gösterilmeden bir başka okulda görevlendiriliyor.” dedi. Veliler olarak müdür yardımcılarına sahip çıktıklarını söyleyen Yüce, şöyle devam etti: “Müdür yardımcıları bu okula uyum sağlamış, öğrencileriyle, velileriyle iyi geçinen, diyalog kuran bir müdür yardımcısı olduğu için sahip çıkıyorlar. Gitmesini istemiyorlar. Yeni gelen müdür yandaş sendikalı, getireceği müdür yardımcıları da aynı sendikalı. Burada eğitimin niteliği düşünülmüyor, siyasi bir kadro oluşturuluyor. Bu, toplumu ayrıştıran bir yaklaşımdır. Veliler olarak, öğrenciler olarak biz böyle bir uygulamayı doğru bulmuyoruz.'' dedi. Diğer öğrenci velileri de duruma tepki göstererek, yanlış uygulamaların durdurulmasını istedi. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,