Öne Çıkanlar Üretici oya ağacı fidanı vairo badem çeşidi tarımsal destekleme destekleme

Bu haber kez okundu.

Orman içi otlakların mera olarak değerlendirilmesi istendi
Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (BDKKYB) Başkanı Yıldırım Oran, orman sahası içindeki otlakların mera olarak değerlendirilmesini istedi. Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’u ziyaret eden Oran, ildeki küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda bilgi verdi.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin çoğunluğunun orman köyleri ya da ormana yakın köylerde bulunduğunu belirten Oran, bu nedenle Orman Bölge Müdürlüğü ile diyalog içinde olmaları gerektiğini ifade etti. Orman içlerinde uygun otlak sahaları bulunduğunu, yaz aylarında ormana zarar vermeden buraların mera haline getirilmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım Oran, bu konuda yapılacak çalışmalara birlik olarak destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Orman Bölge Müdürü Coşkun da özellikle meraların ıslahı ve otlak sahaları planlamaları konusundaki çalışmaların, hayvan yetiştiricilerini doğrudan ilgilendirdiğine dikkat çekti. Kurum olarak bu konudaki projelerin yaşama geçirilmesi için başta bilgilendirme olmak üzere uygulama aşamasında işbirliğine gidebileceklerini kaydeden Coşkun, “Biz her konuda diyaloğa açığız. İşbirliği, kurumumuzun hizmet kalitesini yükseltmesini sağlayacaktır. Bu yıl uygulamaya koyacağımız otlak sahalarının planlaması öncesinde gerçekleşen ziyaret, her iki kurum için de yararlı olacaktır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,