Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim vairo badem çeşidi fındık çiftçi

Bu haber kez okundu.

Özel Gökçeada Rum İlkokulu'ndaki iki öğrenci karne aldı
Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bağlı Zeytinli köyünde, Milli Eğitim Bakanlığı'nın izniyle yarım asır sonra 2013 yılında açılan ve dört öğrenciyle eğitime başlayan Özel Gökçeada Rum İlkokulu'nda, bu yıl iki öğrenci var, Türkiye genelinde olduğu gibi bu okulda da karne heyecanı yaşandı. Okuldaki kardeş olan iki öğrenci Musa Avcı (6) ve Sofia Avcı (9), karnelerini öğretmenlerinin elinden aldı.

İlçede 1951 yılında Aya Todori İlk Mektebi ismiyle açılan okul, 1964'te kurucusunun isteği doğrultusunda kapatıldı. Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı adına 2012'de adaya dönen Anna Koçumal, Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurarak okulu yeniden açmak istediğini bildirdi. Onarılan binada okulun açılmasına izin verildi. Bunun üzerine dört öğrencinin kayıt yaptırdığı Özel Gökçeada Rum İlkokulu'nda 49 yıl aradan sonra ilk ders zili, 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında düzenlenen törenle çalındı. Bu yıl okulun öğrenci sayısı ikiye düştü. Okulda, Türkçe ve Rumca eğitim veriliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,