Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi hayvancılık kefir çiftçi papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Özel: Sarıkamış Harekatı, her aşaması alınacak derslerle dolu bir dönüm noktası
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü Mesajı yayımladı. Özel, mesajında "İnsanlık tarihinin en acı ve kanlı muharebelerinin yaşandığı Birinci Dünya Savaşı'nın önemli cephelerinden biri olan Kafkas Cephesinde, 22 Aralık 1914-15 Ocak 1915 tarihleri arasında gerçekleşen Sarıkamış Harekâtı, tarihin akışını etkileyen ve her aşaması alınacak derslerle dolu bir dönüm noktası olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü Mesajı yayımladı. Mesajında bugün, yüce milletimizin gözbebeği kahraman Mehmetçiğin; vatan müdafaası için en zor şartlar altında bile neleri göze alabileceğinin bir göstergesi olan Sarıkamış Harekâtı'nın 100'üncü yıl dönümü olduğunu belirten Özel, "Kutsal bildikleri değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ebediyete intikallerinin yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Sarıkamış Harekâtı, bugün bizlere; üzerinde huzur, güven ve esenlikle yaşadığımız bu güzel vatanı armağan edebilmek için harp tarihinde eşine az rastlanacak mücadeleler veren ve gözünü kırpmadan bile bile ölüme koşan bir neslin, düşman askerini bile kendisine gıpta ettirecek bir cesaret ve kararlılıkla zorlu tabiat şartları ve imkânsızlıklar karşısında yazdığı destanın adıdır." dedi.

"Yürekleri ve alınları gibi pak bembeyaz kardan kefenleri, duruşları kadar sert buzdan tabutları ile Sarıkamış'ta vatan toprağına emanet edilen aziz şehitlerimiz; cesaretin, fedakârlığın, azmin timsali olmuş, varlığını vatanına feda etmenin ölümsüz abidelerine dönüşmüşlerdir." diyen Özel, mesajında şu ifadelere yer verdi: "İnsanlık tarihinin en acı ve kanlı muharebelerinin yaşandığı Birinci Dünya Savaşı'nın önemli cephelerinden biri olan Kafkas Cephesinde, 22 Aralık 1914-15 Ocak 1915 tarihleri arasında gerçekleşen Sarıkamış Harekâtı, tarihin akışını etkileyen ve her aşaması alınacak derslerle dolu bir dönüm noktası olmuştur. Mareşal Fevzi Çakmak kendisine yöneltilen bir soru üzerine, Sarıkamış Harekâtı'nın tarihimizdeki önemini; 'Bu muharebelerde çok değerli arkadaşlarımızı kaybettik. Çok kanlar döktük. Dökülen bu kanlar boşa gitmemiştir. Birinci Dünya Harbi'nde diğer cephelerde olduğu gibi, buradaki çetin muharebeler de bize çok değerli deneyimler kazandırmış; istiklâl ve hürriyet uğrunda canını esirgemez bir millet olduğumuzu dünyaya ispat etmiş; Osmanlı İmparatorluğu yıkılmakla beraber, daha kuvvetli bir Cumhuriyet yaratmıştır.' şeklindeki ifadelerle vurgulamıştır."

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin millî birlik ve beraberliğimizin, bölünmez bütünlüğümüzün teminatı olduğunu vurgulayan Özel mesajında, "Bugün, geçmiş tecrübelerinin ışığında her türlü hava ve arazi koşulunda muharebe edebilecek imkân ve yeteneğe sahip nitelikli personeli ile ülkesine yönelebilecek tehditlere karşı görevinin başında ve milletinin emrindedir.Milletinin bağrından çıkan kahraman evlatlarından oluşan Türk Silahlı Kuvvetleri; Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine yürekten bağlılığı, özgün disiplini, köklü gelenekleri, caydırıcı ve kararlı yaklaşımı, güçlü ve modern yapısı ile millî menfaatlerimizi daima koruyacak; üstlendiği her görevi başarıyla yerine getirmeye devam edecektir. Bu anma günü münasebetiyle, başta Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle savaşırken hayatlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli aile yakınlarına en iyi dileklerimi sunuyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı