Öne Çıkanlar Gıda makam aracı chicago borsası kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Pasinler'deki Demirdöven Barajı'nda su seviyesi düştü
Erzurum'un Pasinler ilçesindeki, sulama amaçlı kullanılan Demirdöven Barajı'nda su seviyesinin düştüğü bildirildi. DSİ Erzurum Bölge Müdürü Sebahattin Çapkınoğlu, Pasinler Ovası'ndaki tarım arazilerinin sulanmasında önemli bir role sahip olan barajda su seviyesinin düştüğünü açıkladı. Çapkınoğlu, Erzurum Palandöken içme suyu ve Kuzgun sulama barajlarındaki seviyesininse normal olduğunu ifade etti.

Bölge Müdürü Çapkınoğlu, Erzurum'un genel itibariyle su fazlalığı olmasına karşılık Demirdöven Barajı'nda seviyenin düşük olduğunun ancak bunun bölge tarımına olumsuz yansımaması için eylem planı uygulamaya soktuklarını kaydetti. Sulu tarımın yaygın olarak yapıldığı Pasinler Ovası'nda, 9 bin 844 hektar alandaki üreticilerinin mağdur edilmemesi için barajdaki suyun verimli ve disiplinli kullanımı için çalıştıklarını belirterek, "Eylem planı hazırlayıp uygulamaya soktuk. Çiftçilerimizin ürünlerini sulamaları için su veriyoruz. Bu bölgede disiplinli su kullanma yöntemini uygulamaya soktuk. Şansımız. bölgemizde hava sıcakları şiddetli olmadığı için buharlaşma fazla olmuyor ve bu da barajdaki kısıtlı su seviyesinin daha da azalmamasını sağlıyor." dedi. Pasinler Ovası'nın verimli topraklara sahip olduğunun altını çizen DSİ Bölge Müdürü, "Verimli topraklara sahibiz. Kısa süren yaz mevsimine rağmen ürün hasadı ve veriminde zenginlik yaşanıyor. Çiftçilerden isteğimiz, vahşi sulamadan vazgeçip yağmur sulama sistemine geçsinler. Su kaynaklarımızı heba etmeden verimli kullanmak için başka da çaremiz yok." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı