Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi mazı fidanı teknoloji mikado kayısı fidanı kamelya fidanı satın al

Bu haber kez okundu.

Ramazan’da gıda denetiminde 40 bin 959 TL idari para cezası uygulandı
Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı içerisinde şimdiye kadar yaklaşık 2 bin gıda denetimi gerçekleştirdi. Ramazan ayı içerisinde '174 Alo Gıda Hattı’na başvuru sayısının 367 olduğu ve bu şikayetler sonucu 40 bin 959 TL idari para cezası uygulandığı belirtildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, denetimlerin özellikle Ramazan ayı dolayısıyla daha çok tüketilen ürünlerin satışa sunulduğu işletmelerde ağırlık kazandığını belirtti. Temel, “Başta fırın, tatlı üretim ve satış yerleri ile marketler olmak üzere vatandaşlarımızın rağbet gösterdiği işletmelere yönelik denetimlerimiz artarken, iftar çadırlarındaki yemekleri de kontrol ediyor, uygun şartlarda muhafazası konusunda denetim yapıyoruz.” dedi.

Alışveriş yaparken ürünlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca verilen kayıt veya onay numarasının olup olmadığının, son kullanma tarihinin ve ambalajlarının sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğine dikkati çeken Temel, sıcak yaz günlerinde çabuk bozulabilecek et, tavuk ürünleri ve süt ürünlerini alışverişin sonunda alınmasını istedi.

“HER TÜKETİCİ BİR DENETÇİ”

Kimsenin halkın sağlığıyla oynamaya hakkı olmadığını ve buna müsaade etmeyeceklerini ifade eden Temel, üreticileri, kendilerinin tüketmeyeceği ürünleri piyasaya sürmemeleri konusunda uyardı. Her tüketicinin bir denetçi olduğunu ve gıda ile ilgili yapılan her türlü şikayet ve başvuruyu değerlendirdiklerini belirten Temel, Ankaralıların bu konudaki hassasiyetinden memnun olduklarını, 174 Alo Gıda Hattı’na 2012 yılında 4 bin 244 başvuru yapılırken, 2013 yılında ise şimdiye kadar 2 bin 500 şikayette bulunulduğunu, Ramazan ayı içerisindeki başvuru sayısının da 367 olduğunu ve bu şikayetler sonucunda 40 bin 959 TL idari para cezası uygulandığını söyledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,