Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli lavanta yetiştiricilliği antalya fuar

Bu haber kez okundu.

Sağlıklı yaşam, yarım milyon kanser vakasına engel olabilir
Sağlıklı bir yaşam tarzıyla, İngiltere genelinde son 5 yıl içinde görülen 6 yüz bine yakın kanser vakasının önlenebileceği açıklandı.

İngiltere Kanser Araştırmaları Derneği’nin (Cancer Research UK) açıkladığı rapora göre, en az 10 kanser hastasından 4’ü yaşam tarzları nedeniyle kanser hastalığına yakalanıyor.

Rapor, sigara tüketiminin hastalığa yakalanmada en büyük etmen olduğunu belirterek, İngiltere’de 2009 yılından itibaren sigara tüketimine dayalı 314 bin kanser vakasının engellenebileceğini öne sürüyor.

Düzenlenen raporda, sağlıklı ve dengeli beslenme ile 145 bine yakın sayıda kişinin, alkol tüketiminin durdurulması, spor ve egzersiz yapılmasıyla sağlıklı bir kiloya ulaşıldığı takdirde ise 88 bin daha az kanser vakası görülmesinin muhtemel olduğu ifade ediliyor.

Dernek, bu sebeplerle, vatandaşlara yeni yıl vesilesiyle sağlıklı yaşam tarzını dikkate almaya başlamaları için çağrıda bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi