Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı aa çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Sakarya Nehri kurudu, pancar ve soğan çiftçisi endişeli
Ankara’nın Polatlı ilçesinden geçen Sakarya Nehri kurudu, şeker pancarı ve soğan çiftçisi endişeye kapıldı.

Sakarya Nehri'nin geçtiği yukarı köylerde yapılan vahşi sulama aşağıda kalan köylüleri mağdur ediyor. Bu sene yaşanan kuraklık nedeniyle buğday ve arpa hasadında umduğunu bulamayan çiftçi, nehrin kuruması ile şeker pancarı ve soğan gibi ürünlerini sulayamıyor.
Kuruyan nehir sadece çiftçileri değil, balıkların da telef olmasına neden oldu.

Yeniköseler köyü muhtarı Ali Alcin, yukarıdaki köylerde yapılan vahşi sulamalar nedeniyle nehrin sonunda kalan köylere suyun ulaşmadığını söyledi. Alcin, "Sulama yapamazsak ürünlerimiz tarlada kalacak. Zaten buğday ve arpayı dolu vurdu, kuraklık oldu. Yetkililerden bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturmalarını bekliyoruz." dedi.

Çiftçi Ferruh Şimşek, her sene Sakarya Nehri kenarında bulunan çiftçilerin bu sorunu yaşadığını ifade etti. Şimşek, ürünlerinin hepsinin sıcaktan yanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirterek, yeşil mahsulden ürün alamayacaklarını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı