Öne Çıkanlar destekleme palmiye ağacı çiftçi mehmet aydın fındık

Bu haber kez okundu.

Selde hayvanlar da telef oldu
Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde meydana gelen selde çok sayıda hayvan telef oldu. Vatandaşlar evlerinde, biriken suları temizlerken esnaflar da su içinde kalan eşyalarını çıkarıyor.

    Gece meydana gelen sel felaketinin ilçeye verdiği zarar, yeni yeni ortaya çıkıyor. Çok sayıda ev ve işyeri su altında kalırken, selden hayvanlar da telef oldu. Bahçelerde bulunan yüzlerce hayvan telef oldu. Hayvanları telef olanlardan biri de Ramazan Sağlam. Sağlam, saat 03.00 sıralarında felaket olduğunu belirterek 30 hayvanından sadece 2 tanesini kurtardığını söyledi. Sağlam, "2 tanesi suda birbirinin üzerine yığılanların üzerine çıkmış. O şekilde kurtardık. 2 arkadaşla alıp tahtaların üzerine koyduk." dedi.

    Öte yandan, selin verdiği zararların yaraları sarılmaya devam ediliyor. İşyerleri su altında kalan vatandaşlar, bir yandan suyu boşaltırken diğer taraftan kalan sağlam eşyalarını kurtarıyor. Yetkililer de ilçede zarar tespit çalışmalarına başladı.

    Gökçeada’ya sörf yapmak üzere Bulgaristan’dan gelen yabancı turistler de sel mağduru oldu. Çok sayıda yabancı plakalı araç, selde kullanılamaz hale geldi. Yabancı konuklara arabalarını kurtarmaları ve temizleri için ada halkı yardımcı oldu. Son model araçları selde hasar alan Bulgar çift, sörf için buraya geldiklerini belirterek, araçların sörf yaptığını elleri ile anlatmaya çalıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı