Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim fındık çiftçi yerli traktör

Bu haber kez okundu.

Sertel: Faili meçhul cinayetler aydınlatılmazsa Türkiye aydınlanmaz
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, 1993 yılında Ankara'daki evinin önünde, arabasına koyulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 22. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Sertel, “Türkiye’nin yakın tarihinde kara ve kanlı bir leke olarak duran gazeteci ve aydın cinayetleri aydınlatılmadan Türkiye aydınlanamaz.” dedi.

Mumcu’nun aydınlık, çağdaş bir Türkiye umuduyla korkmadan yürüyen bir gazeteci olduğunu belirten Sertel, “1993 yılının soğuk bir gününde, kalleş bir pusuda bomba ile katledildi. Aradan geçen 22 yıl onu unutturmadı ve unutturmayacak. Türkiye’nin dününe, geleceğine ışık tutan Uğur Mumcu yazılarıyla, araştırmalarıyla, kitaplarıyla, konuşmalarıyla yaşayacak ve yaşatılacak. Uğur Mumcu, öldürüldükten sonra da Türkiye'de laik, çağdaş yaşamın, Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyetinin, demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin en büyük ve ölümsüz ismi olarak yaşıyor, yaşayacak.” diye konuştu.

CİNAYETLER AYDINLATILMALI

Üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen diğer aydın cinayetleri gibi Uğur Mumcu cinayetinin de aydınlatılamadığını belirten Sertel, şunları söyledi: “Ocak ayında bu ülkenin önemli değerleri katledildi. Cumhuriyeti değiştirmek isteyenler, aydınlarımızı öldürerek gözdağı verdiler. Aydınlarımızı katleden karanlık güçler hala ortaya çıkarılamadı. Bu cinayetler tam olarak aydınlatılamazsa Türkiye aydınlanamaz. Uğur Mumcu'nun katledilişinin üzerinden 22 yıl geçti, cinayet hala aydınlatılamadı. Metin Göktepe'yi döverek öldürenler ceza almadı. Abdi İpekçi cinayetinin tetikçisi Mehmet Ali Ağca yakalandı, ceza aldı ama arkasındaki karanlık güç ortaya çıkarılamadı. Muammer Aksoy, Çetin Emeç cinayetlerinin failleri hala meçhul. Faili meçhul cinayetler aydınlatılmazsa Türkiye demokrasisi bir adım ileri gidemez ancak ben bu iktidarın, faili meçhul cinayetleri aydınlatacağına inanmıyorum. Onların kanı akmaya devam ediyor. Ne zaman katilleri bulunup ceza alırsa onların kanı duracak ve Türkiye, geçmişiyle biraz olsun yüzleşecek, barışacak. Bu düşüncelerle Türkiye’nin aydınlık yüzü, araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’yu katledilişinin 22. yılında bir kez daha saygı ve özlemle anıyor, tüm meslektaşlarımızı onun öğretileri etrafında birleşmeye davet ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,