Öne Çıkanlar Bitlis afetzede tohum desteklemesi interfresh hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Sıkıntılı günler geçiren çiftçi, bu yıl mahsulden ümitli
Son yıllardaki kuraklık nedeniyle zor günler geçiren çiftçiler, bu yıl ekim zamanının gelmesiyle başlayan yağmurlardan dolayı ektikleri ürünlerden ümitli.

İç Anadolu’nun yüksek bölgelerinde ekilen ekinler yeşermeye başlarken geçen yıl topraktan yüzde 40 kayıpla filiz veren buğday ve arpa gibi ürünler, bu yıl kayıpsız çıkıyor. Bu durum çiftçileri ümitlendiriyor. Çiftçi Mustafa Akın, eylül ayında yörenin oldukça iyi yağış aldığını belirtirken yağışların durmasıyla birlikte bazı ürünlerin ekimini yaptıklarını söyledi. Ektiği ürünlerin filiz vermeye başladığını söyleyen Akın, "Bu yıl inşallah yağışlar böyle gider. Ürünlerin bakımında daha titiz davranacağız. Rekoltemiz yüksek olur inşallah." şeklinde konuştu.

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Galip Yavaş, önceki yıllardaki kayıplardan dolayı çiftçilerin zor günler geçirdiğini ve bazılarının hala geçen yıldan esnaflara gübre borçları bulunduğunu kaydetti. Bu yıl ekim sezonunda başlayan yağmurların çiftçileri sevindirdiğini kaydeden Yavaş ‘’Toprak ekim için çok güzel bir hal aldı. Ekimden sonra da böyle giderse bu yıl çiftçilerimiz rahat bir nefes alır inşallah’’ ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,