Öne Çıkanlar chicago borsası Gıda fakıbaba salgın özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Silifkeli çiftçiler seralarda nöbette
Mersin'in Silifke ilçesinde hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle üreticiler, gece seralarda soba yakarak dona karşı önlem aldı.

Özellikle hassas bir meyve olan topraksız çileklerini korumak için seralarda nöbet tutan üreticilerden Ahmet Özmen, don vurması halinde büyük sıkıntı çekeceklerini söyledi. Ziraat Mühendisi Mehmet Yaşar Çalmaşur ve 10 kişilik ekibi, 20 dönümlük sera içinde sıcaklık ölçekleriyle dolaşıp sabaha kadar nöbet tutuyor. Mehmet Yaşar Çalmaşur, “Bu gece çok soğuk sabaha kadar nöbetteyiz. Meyveleri soğuktan korumak için dereceyi düşürmeden sobaların başında 20 kişilik ekibimizle nöbet tutuyoruz. Hava tahminlerine göre son üç günü yine bu şekilde geçireceğe benziyoruz. Umut ediyoruz ki kimsenin emeği ziyan olmaz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı