Öne Çıkanlar çiftlik bank çiftçi Üretici tarım mustafa kemal paşa

Bu haber kez okundu.

Soylu: 'Kobani’ye gireriz, savaşırız' diyemeyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kobani ile ilgili, "Türkiye ne yapmalıydı? Kobani’ye savaş mı açmalıydık? Türkiye, Irak’taki Türkmenlere, Bulgaristan’dan gelen vatandaşlara, Abazlara, Çerkezlere hangi davranışı ortaya koymuşsa bugün de aynı davranışı ortaya koyuyor. Bizim sonuçlarının ne olacağını bilmediğimiz bir savaşın içine sokmaya çalışanlara da biz sizin istediğiniz gibi, 'buraya gireriz, burada savaşırız' diyemeyiz.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD) Swiss Otel'deki toplantısına katıldı. Soylu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çözüm sürecinin tesadüf olmadığını ifade eden Soylu, "Biz nasıl kendi kürdümüzle Şeyh Sait isyanından sonra açılan parantezi yıllarca onun üzerinden insanımızı birbirine düşüren o hadiseyi kapatmazsak Suriyeliyle, Suriye’dekilerle, etrafımızdaki coğrafya ile nasıl bir birliktelik içerisinde olabiliriz? Kadınlarınızın bir bölümünü toplumsal hayatın içine koymayın, okutmayın, nasıl büyüyeceğiz? Son yaşadığımız meseleler Türkiye’nin toplam aklının bir şekilde sakatlamaya, onu o toplam aklından vazgeçirmeye ve Türkiye’de birliktelik üzerinden oluşacak, ‘yeni Türkiye’ diye tarif ettiğimiz anlayışa ulaşmamasını sağlayacak çabalar bütünüdür. Bayramda oradaydım. Tam bir barbarlık yaşanmıştır. Bir okulu beş defa yakmak neyin nesidir? Hani demokrasi? Hani özgürlük? Ötekileştirmeden bu kadar çok rahatsız olanların, kendi bölgelerinde demokrasi ile birlikte istismar ederek yakmalarına hangi akıl evet diyebilir? Türkiye, geri adım atamaz, devam edecektir. Türkiye, çözüm sürecini tamamlayacaktır." diye konuştu.

Kobani ile ilgili politikaları da değerlendiren Soylu, "Türkiye ne yapmalıydı? Oraya savaş mı açmalıydık? Türkiye Irak’taki Türkmenlere, Bulgaristan’dan gelen vatandaşlara, Abazlara, Çerkezlere hangi davranışı ortaya koymuşsa bugün de aynı davranışı ortaya koyuyor. Bizim sonuçlarının ne olacağını bilmediğimiz bir savaşın içine sokmaya çalışanlara da biz sizin istediğiniz gibi, buraya gireriz, burada savaşırız diyemeyiz. Kimse kusura bakmasın. Türkiye Cumhuriyeti akıllı bir devlettir. Sınırın ötesinde gelişen bir olaya da Türkiye’nin hemen bir şekilde müdahale etmesini kimse beklemesin. Kimse de bunun maliyetini Türkiye’ye yüklemesin. Kim Irak’ta yanlış politika uygulamışsa, kim Suriye’de yanlış politika uygulamışsa onun maliyetini kimse Türkiye’ye yüklemesin." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı