Öne Çıkanlar çiftlik bank tarım tarım ve orman bakan yardımcısı new york borsası çiftçi

Bu haber kez okundu.

'Su akıyor, yetkililer bakıyor'
Mersin'in Silifke ilçesi Mut karayolu üzerinde bulunan ve 'şifalı' diye bilinen su boşa akıyor. Özellikle bu yıl Türkiye’nin birçok yeri kuraklığa teslim olurken, Silifke’de içme suyu özelliği taşıyan suyun boşa akması tepkilere yol açıyor.

Silifke ilçesi Mut karayolu üzerinde boşa akan su, aynı zamanda bulunduğu bölge ana yol kenarı ve duble yol çalışması mevkii olduğu için de heyelana sebebiyet verme riskini taşıyor.
Bu konuda yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar, "Türkiye kuraklıkla boğuşuyor, biz akan suyu izliyoruz. Allah aşkına bu su boşa akıtılır mı? Bu suyun bir de şifa özelliği var. Birçok insan derdine derman bulduğunu söylüyor. Sadece suyun akmasına üzülmüyoruz. Burada boşa akan su bir toprak kaymasına neden olursa ve Allah korusun istenmeyen durumlar meydana gelirse kim hesabını verecek. Bizler kimsenin zarar görmemesi ve akan suyun boşa gitmemesi için bu suyun değerlendirilmesini istiyoruz. Birçok vatandaş buraya geldiği zaman daha temiz ve ferah bir ortamda sudan faydalansın. Örneği Sertavul’da var. Oradaki 'Amcam Çeşmesi'nin suyunun şifalı olduğu biliniyor. Karaman-Konya yolu üzerinde bulunan bu sudan içmek için yoldan geçen herkes durup içiyor. Bizim de böyle bir şifalı su merkezimiz neden olmasın? Yetkililerin buraya bir an önce el atması gerekiyor." diye konuşuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı