Öne Çıkanlar trakya e-fidancim eğitim tarım en verimli badem

Bu haber kez okundu.

Su ürünleri kontrol teknesi tahsisi ilk kez Manisa'da uygulandı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, her baraj gölüne bir su ürünleri kontrol teknesi tahsisinin, ilk kez Manisa’da uygulanmaya başlandığını bildirdi. İl genelinde iç sularda görev yapan teknik personele yönelik hizmet içi eğitimde konuşan Çebi, bu eğitimlerle iç sularda görev yapan teknik personelin daha da bilinçleneceğini söyledi. Çebi, “İlimiz sınırları içerisinde bulunan dört büyük çapta göl ve baraj gölünde yaşanan sıkıntıları en aza indirgemek amacıyla müdürlüğümüzce yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, olası problemlere karşı müdahale hızlı bir şekilde sağlanmış olacak.” dedi.

Uygulamanın amacına da değinen İl Müdürü Çebi, “İlimiz sınırları içinde bulunan ve ticari olarak kiraya verilen dört adet göl ve baraj gölünde su ürünleri av stoklarını fazlalaştırmak, baraj gölleri etrafında yaşayan su ürünleri kooperatifi üyelerinin gelir düzeyini arttırmak, ucuz ve kaliteli protein kaynağı olan balığın sofralarımızda daha fazla tüketilmesi sağlamak ve yerinde istihdam politikalarını teşvik etmek için iç sularımızda her türlü çalışmayı yapmaya çalışıyoruz. İlimizde bu imkanların oluşmasında fayda sağlayacak olan teknik personellerimize çok iş düşmektedir. Umuyorum ki almış oldukları bu eğitimler sayesinde daha da başarılı olacaklarıdır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi