Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Süryani vatandaşlar Doğuş(Yeldo) Bayramını kutladı
Mardin'in Midyat ilçesinde yaşayan Süryani vatandaşlar Hz. İsa’nın doğuşu olarak kabul ettikleri Yeldo (Doğuş) Bayramını kutladı.

Işıklar Mahallesinde bulunan Mort Şmuni Kilisesi’nde düzenlenen ayini Mor Gabriel Manastırı Metropoliti Samuel Aktaş yönetti. Metropolit Aktaş tarafından okunan dualarla, Hz. İsa'nın doğumunda çobanların yaktığı ateşi simgelemek amacıyla kilisenin ortasına tepsi içinde çıralar konulurken, cemaat ellerindeki mumlarla bu çıraları tutuşturdu. İlahilerin okunduğu ayinden çocuklar, kilisenin içinde tur attı.

Hz. İsa’nın doğuş yıldönümü olduğunu vurgulayan Süryani Kilisler Vakfı Başkan Yardımcısı Yusuf Türker ise “İsa Mesih’in doğuş yıl dönümü, 2015 ve Noel bayramı. Bu vesile ile bütün dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyoruz, bilhassa Ortadoğu’da yaşayan bütün insanlar büyün insanlara huzur, barış, saygı ve sevgi getirmesini diliyoruz. Birde bizim Türkiye’de yaşadığımız bu sıkıntıların, bu bayram vesilesiyle barış ve huzur getirmesini ve inşallah bu çözüm sürecinin devam etmesini diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Cemaat yapılan ayinin ardından bayramlaştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi