Öne Çıkanlar lavanta üretim interfresh vairo badem çeşidi interfresh fuar

Bu haber kez okundu.

Tanrıkulu: İktidar 16 yaşındaki çocuğun sözünden korktu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 16 yaşındaki M.E.A.'nın Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına tepki gösterdi. Tanrıkulu, "Siyasi iktidar bir çocuğun yaptığı açıklamadan korkar hale gelmiştir, ama korkunun ecele faydası yoktur." dedi.

Meram Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., CHP Konya Gençlik Kolları tarafından Gedavet Parkı'nda düzenlenen Asteğmen Kubilay'ı anma töreninde bir konuşma yapmıştı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edilen M.E.A., polis tarafından dün (24 aralık 2014) okulunda gözaltına alındı. Konya Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan M.E.A. tutuklanarak cezaevine konuldu. Tutuklama kararı CHP'de infial meydana getirirken, partinin hukukçu milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Engin Özkoç, İlhan Cihaner, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnançyıldız; M.E.A. ile ailesine ve parti teşkilatına destek vermek amacıyla Konya'ya geldi. İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP'nin hukukçu milletvekilleri, polisin gözaltına alma tutumunu, savcı ve hakimlerin tutuklama kararını sert sözlerle eleştirdi.

ER: HUKUK, SİYASİ İKTİDAR TARAFINDAN SOPA OLARAK KULLANILMAKTA

CHP Milletvekili İlhan Cihaner, Konya'daki yargılamanın bir zorbalık olduğunu söyledi. M.E.A.'nın gözaltına alınması ve tutuklanmasının hukuk çerçevesinde bir açıklaması olmadığını belirten Cihaner, olayın tamamen siyasi olduğunu, hukukun siyasi iktidar tarafından sopa olarak kullanılmasından başka birşey olmadığını savundu.

Bir hukukçu ve bir baba olarak karar dolayısıyla çok kızgın olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Türkiye'de yargı zaten berbat bir durumda ama, 16 yaşında bir çocuğu hapse atacak derecede berbat edilmemeliydi. M.E.A. ne yaptı? Bir basın açıklaması yaptı. Hükümet, Erdoğan 16 yaşındaki çocuğun yaptığı açıklamadan korkar hale gelmiştir. Bugün 16 yaşında bir çocuğun yaptığı açıklamadan, elindeki metinden korkan, sözden korkan bir iktidarla karşı karşıyayız. Korkunun ecele faydası yok. Çocuklardan korkanlar, çocukların sözlerinden korkanlar, korkunun ecele faydası yok, Türkiye'yi idare edemeyecekler." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi