Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Tarım ve orman çalışanları Toç-Bir-Sen'in düzenlediği iftarda buluştu
Samsun’da görev yapan tarım ve orman kurumu çalışanları ile aileleri Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir- Sen) Samsun şubesi tarafından düzenlenen iftarda bir araya geldi.

    Samsun İlim Yayma Vakfı’nda düzenlenen iftara tarım ve orman müdürlüklerine bağlı birçok kurum amiri, sendika üyeleri ve aileleri katıldı.

    İftar programına katılanlara tek tek teşekkür eden Toç-Bir- Sen Samsun Şube Başkanı Ayhan Akdeniz, konuşmasına ülkenin birlik ve beraberliğinde sendikaların önemini anlatan bir konuşma yaparak başladı. Sendikaların hayatın bir parçası olduğunu kaydeden Akdeniz, "Memur Sen camiası, ülkemizin özellikle son dönemde yaşadığı badirelerde bazı sivil toplum örgütleri gibi Türkiye’nin puslu havasından yararlanmayı değil, halkın yanında, halkın değerlerinin savunucusu olmuştur. Bu anlamda, ülkemizin demokratikleşmesi ve sivil bir Anayasaya kavuşması noktasında sivil toplum örgütü kimliğiyle mücadelesini sürdürecektir.” dedi.

    Toç-Bir-Sen olarak hizmet sendikacılığı yaparak kamu çalışanlarının bir yandan özlük haklarını iyileştirmeye çalışırken, diğer yandan da ülkenin geleceğini ihya ve inşa etmeye çalıştıklarını ifade eden Ayhan Akdeniz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sendikacılığı ücret sendikacılığına endekslemedik. Kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesinin yanı sıra ülkemiz ve dünya mazlumlarının yanında olduk. Sessiz çoğunluğun sesi olduk. Mazlumun duyulmayan sesini, duymazdan gelenlere haykırdık. Kamu görevlilerimize dayatılan, darbeci zihniyetin eseri olan kılık kıyafet yönetmeliğine karşı geldik. Özgürlük için 10 milyon imza diyerek, 12 milyon 300 bin imza topladık. Sonra da fiili kıyafet uygulaması başlattık. Toplu sözleşme yaklaşıyor. Siz değerli teşkilatımızın önerilerini de alarak tekliflerimizi hazırladık. Öncelikli taleplerimiz arasında ek ödemelerin artırılması, vergiden muaf tutulması, emekliliğe yansıtılması, kadro alamayan sözleşmeli kardeşlerimizin kadroya kavuşmasıdır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,