Öne Çıkanlar makam aracı Gıda eğitim trakya özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Tarlada, traktör üzerinde KPSS'ye hazırlanıyor
Üniversitedan sonra kamuda çalışmak isteyenleri bekleyen Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) bir çok kişi dershane yardımı alarak hazırlanıyor.
Kamu yönetimi bölümünden mezun olan Aydınlı Kader Özeren ise bir yandan tarlada ailesine yardımcı olurken, bir yandan da bu sınava hazırlanıyor. Traktör üzerinde direksiyon üstündeki kitabıyla dikkat çeken Özeren, geçen yıl da girdiği ancak gereken puanı alamadığı sınavı bu yıl başarıyla tamamlamayı hedefliyor.

Tarlada saman toplayan ailesine traktörü kullanarak yardımcı olan Kader Özeren, direksiyonun yanında bulundurduğu KPSS çalışma kitapçığıyla sınava hazırlanıyor. Germencik ilçesindeki tarlalarında, yaklaşık 40 derece sıcakta ailesi traktörün römorkuna saman yüklerken o da soru kitapçığını gözden geçiriyor. Geçen yıl girdiği KPSS’den istediği puanı alamayan Özeren, "Bu yıl yeniden hazırlanıyorum. Ailem çiftçilikle uğraşıyor. İncir ilekleme zamanı. Babamın hayvanları da var. Saman toplamak da gerekiyor, işler çok sıkı. Ben de saman tarlasında traktör kullanarak onlara yardımcı oluyorum. Römorka saman yüklerlerken ben de traktörün üzerinde konu ve test çözümlerine bakıyorum. İnşallah KPSS’yi kazanacağım." dedi.

Kızının sınavlara hazırlandığını, işler sıkışınca da kendilerine yardım ettiğini belirten Halil Özeren ise "Bugünlerde işlerimiz yoğun. 40 derece sıcakta saman balyalarını topluyoruz. Hava sıcak ama yapacak bir şey yok, işlerin yetişmesi lazım. Kızım da bize traktör kullanarak, incir bahçelerinde çalışarak yardımcı oluyor. Bu sırada da sınavına hazırlanıyor. Çalışıp iyi bir sonuçla güzel yerlere gelmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı