Öne Çıkanlar teknoloji konferans su taşkını en verimli badem çiftçi

Bu haber kez okundu.

Tarlayı su basınca 200 ton karpuz çürüdü
Sakarya’nın Karasu ilçesi İhsaniye köyünde bir çiftçinin 22 dönüm karpuz ekili tarlasını su bastı, 200 ton karpuz çürüdü.

Tarla sahibi Fehim Adiç, kış karpuzu diye adlandırılan ve tam bu ayda hasadı yapılacak olan karpuzun tarlada çürüdüğünü, zararının büyük olduğunu söyledi. Büyük emek harcayarak yetiştirdikleri karpuzu satamadan çürümesinin büyük kayıp olduğunu vurgulayan Adiç, "Bunu artık tüccar almaz, çünkü zarar gören yerlerden çürümeye başlar. O kadar masraf yaptık, kış karpuzunu tam satma zamanı gelmişti. Sadece 10 ton karpuz satılacak kadar sağlam kalmış. Ürünümüzün sigortası da yok. Devletin yardım etmesini, destek olmasını bekliyoruz." dedi.

Karasu Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordoloş, yağışlardan dolayı birçok çiftçinin ekili arazilerinde büyük hasar oluştuğunu, sigorta olmadığı için de zararın tanzim edilemediğini vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,