Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

TEMA Vakfı Başkanı Ataç: Karaman termik santral için doğru bir nokta değil
Karaman Çevre Gönüllüleri Hareketi ve TEMA Vakfı öncülüğünde Kömür ve Termik Santral konulu bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Prof. Dr. İsmail Duman, Yüksek Mühendis Tahir Öngür, Akçaşehir Belediye Başkanı Ramazan Küçük, Zonguldak Platformu TEMA Temsilcisi Berran Ayhan ile TEMA Vakfı Elbistan gönüllü sorumlusu Hüseyin Alp Aslan katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç, yaşam alanlarının ve kaynakların çok dikkatli kullanılması gerektiğini vurgulayıp, "Ancak Karaman’da çok özel bir durum var. Karaman’ın gerçekten bir işsizlik sorunu olmadığı gibi tarımdan iyi bir gelir elde ediyor ve dışarıdan iş gücü çekmeye çalışıyor. Dolayısıyla tamamı ülke için gerekli olan bir proje olabilir. Devlet projesi adıyla anılan bu projenin gerekliliği olabilir ama Karaman özelinde ve bu bölgede tekrar değerlendirilmesinin gerektiğini düşünüyoruz. Dün Konya’da da temaslarımız oldu. Biz TEMA vakfı olarak tarihe bu notu düşmek istiyoruz. Burası termik santral için doğru bir nokta değil. Ülkenin hiçbir yeri değil ama burası hiç değil. Biz Türk milleti olarak daha önce yapılmış olan yanlışlardan hataları da görüp onlardan da ders almayı bilmeliyiz. Yani aynı hataları tekrarlamamalıyız. Çünkü bizim insanımızın sağlıklı bir ortamda temiz havayla, toprakla ve suyla yaşama hakkı var. Bizde bu hakkımıza sahip çıkmak zorundayız. Ben hepinize bu savunuculuk çalışmasında teşekkür ediyorum. Karaman dışından gelen ve bu çalışmaya destek veren arkadaşlarımız var onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

KAÇEG Sözcüsü Mahmut Demir de Karaman'ın Türkiye’nin neredeyse çevre konusunda kalbi olduğuna dikkat çekip şunları söyledi: "Niğde’den, Konya’dan, Elbistan’dan gelen arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Biz kimiz, sen ben o hepimiz. Karaman’da ve bu ülkede yaşayan sorumluluk duygusu taşıyan insanlarız. Sivil toplum örgütlerimiz çevre ve insan konusunda özellikle sadece Karaman değil, İç Anadolu’nun sorunlarının çözümünde önderlik etme niyetinde. Şuanda aldığımız mesafe belki istenilen düzeyde değil ama biz bu konuda üzerimize düşeni yapmak için çaba sarf ediyoruz. ÇED raporu konusunda bir takım mesafe alındı ama bu mesafenin yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Karaman Çevre gönüllüleri olarak gittikçe büyüyen yapıda mücadelemize devam edeceğimizi, ülkemize, toprağımıza sahip çıkacağımızı, duyarlı insanların bize destek vermesi gerektiğini, bunun insan olmanın sorumluluğu olduğu duygusuyla bu çalışmanın sadece Karaman için değil, Türkiye genelinde çevre konusundaki tüm çalışmalara önderlik etmesi gerektiğini ifade ediyorum.”

Toplantı Prof. Dr. İsmail Duman ve Yüksek Mühendis Tahir Öngür’ün “Türkiye’de enerjinin görünümü, Konya-Karapınar, Karaman-Akçaşehir linyit rezervi ve olası termik santralin etkileri konularında bilgi vermesi ve Yaşanabilir Zonguldak Platformu TEMA Vakfı Zonguldak temsilcisi Berran Ayhan ile TEMA Vakfı Elbistan gönüllü sorumlusu Hüseyin Alp Aslan, kömür kentlerinden manzaralar anlatmaları ve yapılan sunumla sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi