Öne Çıkanlar lavanta interfresh üretim vairo badem çeşidi hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Termal tesisler yılbaşında doldu
Suyuyla birçok rahatsızlığa şifaya vesile olan Balıkesir'in Gönen İlçesindeki termal tesisler, yılbaşı gecesi rezervasyonlarında doluluk oranları yüzde 100'e ulaştı.

Litresinde 2 miligrama yakın mineral bulunan termal kaynaklarıyla bel ve boyun fıtığının yanı sıra romatizmal rahatsızlıklara da şifa kaynağı olan termal su, ilçede bulunan 2 bin 500 evin de ısınma ihtiyacında kullanılıyor. Gönen'de 1959 yılında kurulan Gönen Kaplıcaları A.Ş., 70 bin metrekare alanda bünyesindeki 700 yatak kapasiteli Yıldız, Park, Güneş ve Yeşil Oteller'in 336 oda, doğal park alanı, yürüyüş parkuru ve termal kaynaklarla dikkat çekerken yılbaşında rezervasyonlarında doluluk oranları yüzde 100'e ulaştı. Şirket bünyesinde faaliyet gösteren 4 otelin her kesime hitap ettiğini söyleyen Gönen Kaplıcaları A.Ş. Genel Sekreteri Ramazan Çobanoğlu, bu otellerde konaklayan müşterilerin kapalı ve açık havuzlardan yararlanabildiğini kaydetti.

Ramazan Çobanoğlu, Gönen Kaplıcaları'nın farklı olumlu yönlerinin bulunduğuna da işaret eden Çobanoğlu, kaynak sularının içerik olarak çok zengin olduğunu belirtti. Çobanoğlu, "Litresinde 2 miligrama yakın mineral bulunuyor. Sahip olduğu minareller sayesinde şifa dağıtıyoruz. Bel ve boyun fıtığı, romatizmal rahatsızlıkların yanı sıra kas iskelet sisteminin, ortopedik, nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Ayrıca kadın hastalıkları, idrar yolları hastalıkları, kalp damar hastalıkları, damar sertliği, sindirim sistemi hastalıkları, kolitis ve solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde iyi gelmektedir. Yılbaşı arifesi olması nedeniyle 2015 yılı tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. 2015 yılı yılbaşı rezervasyonlarımız şuan için yüzde yüze ulaşmış durumdadır. Ayrıca önümüzdeki sömestri tatilinde doluluk oranlarımızın yüzde yüze ulaşmasını planlıyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin her bölgesinden talep gördüklerini söyleyen Çobanoğlu, Şanlıurfa, Kayseri, Gaziantep'in yanı sıra en çok Marmara Bölgesi'nde tercih edildiklerini açıkladı. Hafta sonları kısa süreli tatiller için tercih edildiklerini ifade eden Çobanoğlu, şehrin stresinden yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenler için her dönem tercih edilebileceklerini vurguladı. İnsanlar daha çok rahatsız olduklarında tedavi olmak için termal merkezleri kullandıklarına dikkat çeken Çobanoğlu, ileride oluşabilecek rahatsızlıklara önlem olarak insanların termal kaynaklardan yararlanmaya çağırdı. Daha çok termal kaynaklardan orta ve üst yaş grubunun tercih ettiğini ifade eden Çobanoğlu, gençlerin de bu şifa kaynaklarının farkında olmaya çağırdı.

Gönen Termal Tesislerde görev yapan Tıbbı ekoloji ve hidroklimatoloji uzman doktor Ayşe Eşref ise, ”Burada termal sudan faydalanarak fizik tedavi ve rehabitasyon hastalarına yönelik çalışmalarımız var. Suyumuzun özelliklerinden bahsedersek, yaklaşık 78 derece civarında çıkıyor. Miks bir su. Yaklaşık litrede 2 grama yakın mineral ağırlığımız var. En çok romatizma hastalıklarında ve rehabitasyon hastalıklarında da faydalanıyoruz. Kireçlenme, bel, boyun fıtıklarında ve kas ağrılarında faydalı bir su. Yılbaşı dolayısıyla da otelimiz dolu olarak çalışıyor“ dedi.

Almanya’dan Gönen kaplıcalarına gelen gurbetçi işadamı Hasan Kaya, Gönen kaplıcalarından son derece memnun olduğunu söyleyerek, ”Dinlenme amaçlı geldim. Türkiye’de sayılı yerlerden bir yer. Son derece memnunum. On günlüğüne geldik. Çok güzel bir yer, herkese tavsiye ediyorum.“ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi