Öne Çıkanlar tarım fakıbaba eğitim kapanış fiyatı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

TKDK hibesiyle çiftlik kuruluyor
Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yapılan 120 başlık bir süt hayvancılığı tesisinin yatırım bedeli olan 2 milyon 894 bin liranın 1 milyon 881 bin 359 lirasını hibe olarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Nevşehir İl Koordinatörlüğü’nün karşılayacağı bildirildi.

    12. Proje başvuru çağrı döneminde TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü'ne başvuru yapan NEVEKSAN Gıda Tarım Hayvancılık Süt Ürünleri Nakliyat Akaryakıt Petrol Sanayi Ticaret Limited Şirketi 25 Temmuz 2014 tarihinde sözleşme imzaladı.

    Süt hayvancılığı alanında sözleşme imzalayan Neveksan Gıda Ltd. Şti., projenin yapım aşamasına geçti. Proje bitince 120 başlık bir süt hayvancılığı tesisine kavuşacak olan Derinkuyu ilçesine, Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk ve Yerinde Kontrol Birim Amiri İbrahim Ceylan ile beraber inşaatı devam eden tesisi ziyaret etti.

    Projeyi yerinde inceleyen Asiltürk, 10 ay gibi bir süre zarfında tamamlanması beklenen projenin toplam bedelinin 2 milyon 894 bin lira olduğunu bildirdi. Asiltürk, 1 milyon 881 bin 359 lirasının TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından yatırım sonunda hibe olarak verilecek olan projenin destek oranının ise yüzde 65 olduğunu ifade etti.

    Toplam harcamanın 1 milyon 967 bin 746 lirasının yapım işleri, 926 bin 653 lirasının ise makine ekipman olduğunu ifade eden Asiltürk, projenin gerçekleşmesiyle Derinkuyu ilçesinde de böyle Avrupa Birliği standartlarını yakalayan bir süt hayvancılığı projesine kavuşmuş olacağını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı