Öne Çıkanlar trakya makam aracı eğitim Gıda lavanta

Bu haber kez okundu.

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, bilimsel esaslara değil günlük değişen ihtiyaçlara göre torba yasalarla hukuk dünyasının denetim altına alınmasına yönelik çabaların hukuka olan inancın sorgulanmasına neden olduğunu söyledi.

Hatay Barosu’nun kuruluşunun 71’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreninde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baro Başkanı Ekrem Dönmez, başta Hatay olmak üzere ülke genelinde güvenlikli yaşam sıkıntısı çekildiğini söyledi.

Güvenlik kaygısının yaşandığı yerde insan hakları standartları, hukuk uygulamaları tereddütlerinin doğduğuna işaret eden Dönmez, Hatay’da yaşayanların giderek daha karamsar bir ekonomik yapıya, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha zayıfladığı bir süreç yaşadıklarını söyledi. Dönmez şöyle konuştu “Ülkemizin komşularıyla ilişkileri ve özellikle ilimizin sınır olduğu Suriye ile gelişen ticaretin bir anda yıkılıp gitmesi buna sebep oldu. Sonraki gelişmeler ve ciddi bir nüfus değişiminin yaşanması ile birlikte, hastanelerde en temel sağlık ihtiyacında bile aksama yaşaması, insanların hastasına bakacak yer bulamayışı, vergisini veren, sigortasını ödeyen esnafımız kepenk kapatırken, kayıtsız denetimsiz birçok kişinin faaliyeti halkımızı karamsarlığa itiyor. Bu zararın bertarafı için alınan hiçbir önlem de yok.”

Temel insan hakları standardının yükseltildiği, kişi güvenliği ve özgürlüğünün istisnasız herkese tanındığı ülke istediklerini belirten Dönmez, üstünlerin hukukunun değil hukukun üstünlüğünün yaşandığı, hukukta geriye gidişlerin yerine demokrasinin ve hukuk devletinin geliştiği Türkiye özlemi duyduklarını ifade etti. Dönmez “Hatay Barosu olarak ülke sorunları ve mesleki sorunlar için hukuk devleti, insan hakları ve hukukun üstünlüğü arayışımızı sürdürecek; hukuka aykırı uygulamaların ve ihlallerin takipçisi olacağız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı