Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi paulownia ağacı fidanı ahu pakdemirli karaman ziraat odası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

Tunceli’de köpekler soğuktan ve açlıktan ölüyor
Tunceli merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Geyiksuyu köyünde başı boş köpeklerin birçoğu açlıktan ve soğuktan öldü. Çok sayıda köpeğin de kurtlara yem olduğunu belirten vatandaşlar, yetkililerin soruna çözüm bulmasını istedi. Vatandaşlar, kendi imkanları ile köpekleri beslemeye çalıştıklarını ancak yetersiz kaldıklarını söyledi.

Köydeki Jandarma Tabur Komutanlığı tarafından yoğun kar yağışı sonrası dışarı bırakıldığı iddia edilen köpekler köy merkezinde gezerek yiyecek arıyor. Bazen vatandaşlar köpeklere yiyecek veriyor. Hayatta kalmayı başaramayan ve telef olan köpek yavrusunun etrafında gezinen hayvanların oluşturduğu görüntü ise yürek burkuyor.

Köpeklerin her gün soğuktan ya da açlıktan öldüğünü belirten Ali Çetin, "Bizim isteğimiz yetkililerden, bu köpeklere sahip çıksınlar. 80-90 köpeği saldılar ortalığa, 20 tanesi kurt tarafından ve açlık nedeniyle telef oldu." dedi. Maddi durumları kötü olduğu için köpeklere bakmakta zorlandıklarını ifade eden Uğur Karataş ise herkesin köpeklere sahip çıkmasını istedi. Karataş, "Biz bu hayvanlar için artık bir şey yapamıyoruz. Hayvanlara tek başımıza bakmakta zorlanıyoruz. Çok sayıda köpeği kurtlar götürdü. Her gün bu hayvanlar ölüyor. Bu hayvanlara sahip çıkılırsa iyi olur." diye konuştu.

Öte yandan Tabur Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, köpeklerin Tabura zimmetli olmadığı, dolayısıyla onları sokağa bırakma gibi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi. Köpeklerin çevre köylerden gelip Tabur içindeki çöplükten yararlanmak için serbestçe girip çıktıkları ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,