Öne Çıkanlar eğitim ayçiçeği yetiştiriciliği lavanta hünnap meyvesi ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

TÜRGEV'den CHP ve MHP vekillerine tazminat davası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde bulunduğu TÜRGEV, CHP ve MHP’li milletvekillerine 20’şer bin liralık manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçelerinde söz konusu milletvekillerinin vakfın itibarını zedeleyici açıklamalar yaptıkları belirtildi.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) adına İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 5 ayrı dilekçe verildi. TÜRGEV avukatları Selma Yıldız ve Osman Bozkurt, CHP milletvekilleri Umut Oran, İzzet Çetin, Mehmet Şeker ile MHP milletvekilleri Ali Uzunırmak ve Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin aleyhine 20’şer bin liralık manevi tazminat talebinde bulundu.

Umut Oran’ın bir açıklamasında vakfın itibarını, onur ve saygınlığını zedeleyen, iftira ve hakaret niteliğinde ifadeler kullandığı iddia edildi. Dilekçede, “Sırf Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın vakfın yönetim kurulunda olması, Umut Oran’ın vakfı hakaret ve iftira içeren sözlerle anmasının ve kamuoyuna bu şekilde yansıtmasının sebebi olmuştur.” denildi. Oran’ın TÜRGEV’e ‘rüşvetçi’ dediğinin kaydedilen dilekçede, vakfı iktidara ve Recep Tayyip Erdoğan’a saldırmak için kullandığı öne sürüldü.

Diğer milletvekillerinin de vakfı ‘rüşvetçi’ ve ‘hırsız’ olarak nitelediği ileri sürüldü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı