Öne Çıkanlar tarım fakıbaba eğitim kapanış fiyatı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Türk Tarım Orman Sen: Rotasyon kıyımı ormancılara geldi
Türk Tarım Orman Sen İzmir 11 No'lu Şube Başkanı Fuat Akaydın, Orman Genel Müdürlüğü'nde rotasyon uygulaması adı altında yapılan tayinlerin kıyıma dönüştüğünü söyledi. Konuyla ilgili yaşanan mağduriyetleri basın toplantısıyla duyuran Akaydın, “Orman Genel Müdürlüğü'nde, rotasyon uygulaması adı altında yapılan tayinler kıyıma dönüşmüştür. Maalesef bahse konu kurum, hukuksuz uygulamaların merkezi, kanun ve kural tanımayan idarecilerin idare ettiği ve çalışanlarına zulmeden bir kurum haline gelmiştir. Orman Genel Müdürlüğü'nde, 13.10.2013 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan ancak Orman Mühendisleri Odası ve ormancılık alanında faaliyet gösteren örgütlü sendikalarca yürütmenin durdurulması ve iptali istemli Danıştay'da davası devam eden, ‘Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmelik’ hükümlerine dayanarak, zorunlu rotasyon uygulaması adı altında hukuka aykırı atamalarla adeta kıyım yapılmakta, binlerce çalışan ve aileleri sürgün edilerek mağdur edilmektedir. Atamaları yapan yöneticiler durumu izah edememekte, yapılan işlem için sadece, ‘Bakan'ın talimatı’ diyebilmektedirler.” dedi.

Orman Genel Müdürlüğü’nün atamalarında ehliyet, liyakat, mesleki deneyim ve hakkaniyet ilkelerinin ihlâl edildiğini, yönetmeliğin hukuka aykırı olduğunu fakat ona bile uyulmadığını iddia eden Akaydın, “Orman Genel Müdürlüğü, meslek örgütlerimizin Danıştay'da açtığı iptal davaları sonucunda yürürlükleri durdurulan atama yönetmeliklerinden kaçınmak için yönetmelikle yapılması gereken ‘ilk defa işletme müdürü yardımcılığı, işletme müdürlüğü, bölge müdür yardımcılığı ve bölge müdürlüğüne yapılacak atamaları’, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na aykırı olarak yürürlüğe koyduğu 3/1/2014 tarih ve 7 no'lu Bakanlık oluru ile yapmaya başlamıştır. Meslek örgütlerimiz, hukuka aykırılığı açık olan bu olurun da iptali için Danıştay 2. Dairesi'nde dava açmış ve davada verilen 17/6/2014 tarih ve E:2014/1289 sayılı kararda, ‘Kamu görevlilerinin atanma ve görevde yükselmelerine ilişkin koşulların kariyer ve liyakat ilkeleri ile yürütülen kamu hizmetinin niteliği, görevin önem ve özelliğinin birlikte değerlendirilerek üst hukuk kurallarına uygun olarak objektif koşullara bağlanması ve genel düzenleyici işlem olan yönetmeliklerle düzenlenmesi gerekmekte olup yönetmelik ile düzenlenmesi gereken personele ilişkin esasların yönerge ve olurla düzenlenmesine olanak bulunmaktadır.' denilerek, 3/1/2014 tarihli ve 7 no'lu Bakanlık olurunun yürütmesi durdurulmuştur. Hukuken yok hükmünde olan bu Bakanlık oluru ve bu olurun içinde yer alan diğer Bakanlık oluruna dayanarak, ilk defa işletme müdürü yardımcılığı, işletme müdürlüğü, bölge müdür yardımcılığı ve bölge müdürlüğüne yapılan yandaş atamaları derhal iptal edilmeli, hukuksuz düzenlemeyi çıkaranlar ile bu olura dayanarak atama yapan ilgililer hakkında soruşturma başlatılmalı, bu atamalar nedeniyle uğratılan devlet zararları, sorumlulardan tazmin edilmelidir." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı