Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Tütün ve alkol piyasasına 2015 için belge düzenlemesi
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14. ve 15. maddelerinin uygulanması ile ilgili kurulu kararı bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

10 Aralık 2014 günü alınan 8627 numaralı karara göre; Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 15. maddesi çerçevesinde, 2015 yılında geçerli olacak satış belgesi bedelleri ile nargilelik tütün mamulü sunum uygunluk belgesi bedelinin aşağıdaki şekilde belirlendi:

1 – Tütün Mamulü, Alkollü İçki ve Etil Alkol /Metanol Toptan Satış Belgeleri

İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 2.420 TL,
Birden fazla yerde dağıtım yapanlar için 3.630 TL,
İlçe merkezlerinde ve diğer mahallerde 990 TL,
Birden fazla yerde dağıtım yapanlar için 1.450 TL,

2 – Tütün Mamulü, Alkollü İçki ve Etil Alkol Perakende Satış Belgeleri

İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 240 TL,
İlçe merkezlerinde 165 TL,
Diğer mahallerde (Belde, köy gibi) 55 TL,

3 – Açık İçki Satış Belgeleri

İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 990 TL,
İlçe merkezlerinde ve diğer mahallerde (Belde, köy gibi) 385 TL,

4 – Nargilelik Tütün Mamulü Sunum Uygunluk Belgesi

İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 2.420 TL,
İlçe merkezlerinde ve diğer mahallerde 2.200 TL,

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun oy birliği ile kabul edilen diğer kararları ise şöyle;

“Satıcıların, bu bedelleri en geç 31.3.2015 Salı günü mesai saati sonuna kadar Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu sicil numaralarını beyan etmek suretiyle kurumun hesabına yatırarak belge sürelerinin uzatılması talebinde bulunacaklar. Belirtilen süre içinde satış belgesi süre uzatım işlem bedellerini yatırmayan satıcıların belgelerinin Nisan ayı sonunda geçerliliğini yitireceğini, süre uzatım işleminin sona ermesini müteakip ürün satın alamayacaklarını ve belgelerinin geçerlilik süresi içerisinde ellerinde bulunan ürünleri tasfiye etmeye mecburdurlar. 31.3.2015 Salı günü mesai saati sonuna kadar süre uzatım işlemi yaptırmayan satıcıların faaliyete devam etmek istemeleri durumunda, yeniden belge almaları gerekiyor. İlk defa satış belgesi talebinde bulunacaklardan da aynı bedellerin tahsil edilecek."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,