Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı muğlada yağmur yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim

Bu haber kez okundu.

Üniversitelilerin gözaltına alınmasına tepki için basın açıklaması yapıldı
Bingöl'de, üniversite öğrencilerinin bazı olaylara karıştıkları iddiası ile ilgili yapılan operasyonlara tepki göstermek için HDP ve DBP üyeleri tepki için yürüyüş yapıp basın açıklaması yapıldı.

HDP ve DBP üyeleri Genç Caddesi üzerinde bulunan il binası önünden saat kulesi önüne kadar slogan atarak yürüdü. Saat kulesi önünde toplanan grup adına basın açıklamasını grup adına HDP Bingöl İl Eş Başkanı Başak Aydoğdu yaptı. "Son iki haftadır devrimci yurtsever demokrat üniversite öğrencilerine karşı geliştirilen sindirme baskı ve yıldırma politikaları maalesef 6-8 ekim olaylarının devamı gibi görünmektedir" diyen Aydoğdu, "Son dönemde hız kazanmış olan çözüm ve müzakere sürecine yönelik Kürt siyasi hareketinin gösterdiği büyük iradeyi Bingöl'de de her alanda yayma çabamız maalesef son iki haftadır yaşanan olaylardan da anlaşıldığı gibi boşa çıkartılıp bizi yaşanan olumsuzlukların müsebbibi gibi gösterilmektedir." dedi.

HDP VE DBP heyeti olarak üniversite yönetimi ile 2 defa görüşme yaptıklarını ve olumlu sonuç aldıklarını ifade eden Aydoğdu, ''Ancak üniversite yönetiminden aldığımız izlenim polisin uzlaşmaz, baskıcı ve şiddet içerikli müdahaleci bir tavır içerisinde olduğudur. Bu tavır kesinlikle barışa katkı sunmaktadır. DBP İl Eş Başkanı Mervan Temiz ve yönetim kurulu üyeleri ve öğrenci arkadaşlarımızın da olduğu 10 kişi gözaltına alınmış olup bunların 4 tanesi hiç bir gerçekliği olmayan yağma iddiası ile tutuklanmıştır. Bingöl kamuoyu bilmelidir ki bundan sonra yaşanacak hiç bir sıkıntının ve karmaşanın sebebi bizler olmayacağız." ifadelerini kullandı.

Yapılan basın açıklaması sonrası grup slogan atarak il binası önüne kadar yürüdü ve olaysız bir şekilde dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,