Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım yetiştiricilik kursu hayvancılık ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Üretici çayını sahurdan sonra topluyor
Rize’de üreticiler, sıcakta oruçluyken çay toplamanın zor olacağı düşüncesiyle hasadı sahurdan sonra yapıyor. Güneş doğar doğmaz hasadı bırakarak, bir sonraki gün kaldığı yerden devam ediyorlar.

Doğu Karadeniz’de 200 binden fazla üreticisi olan çay, ramazan ayında tarlaya girmek zorunda kalanları zorluyor. Ramazanın ikinci sürgün yaş çay kampanyası dönemine denk gelmesi sebebiyle üreticiler, sıcaklardan etkilenmemek ve daha fazla susuzluk çekmemek için tarlalara sahurdan sonra giriyor. Bazıları hasadı, iftardan sonra tarlalarına seyyar lambalar çekerek yapıyor. Sahurdan sonraya yaklaşık iki saat çay toplayan üreticiler, güneş doğar doğmaz işi bırakarak bir sonraki gün yeniden gelmek üzere tarladan ayrılıyor. Üreticiler, oruçluyken tarlaya girmenin kendilerini oldukça etkilediğini, özellikle sıcaklara ve susuzluğa maruz kalmamak adına sahurdan sonra çay toplamanın daha cazip olduğunu söylüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı