Öne Çıkanlar Bitlis afetzede Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tohum desteklemesi interfresh

Bu haber kez okundu.

Yabancı öğrenciler Manisa'nın tarih ve kültürünü öğrenecek
Almanya, İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İzlanda’dan öğretmenleriyle birlikte gelen öğrenciler, beş gün boyunca Manisa’nın tarih ve kültürünü öğrenecek. Öğrenciler, mesir macununun yapılışını da yerinde görecek.

Bir ülkenin milli ve dini bayramları ile kültür ve tarihi hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla hayata geçirilen "State Holidays-Story-Tellers About a Country’s Culture and History" adlı Avrupa Birliği projesi kapsamında beş ülkeden 11 öğretmen ve 18 öğrenci olmak üzere 29 kişilik bir ekip Manisa’ya geldi. Misafirler, Manisa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Beş ülkeden gelen öğrenci ve öğretmenler, beş gün boyunca Manisa’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezecek. Manisa’nın en önemli değerlerinden olan ve yaklaşık 500 yıllık bir tarihe sahip olan mesir macununun yapılışını yerinde inceleyecekler.

2013 yılında başlayan ve 2015 yılına kadar devam edecek olan projede, Türkiye’nin yanısıra Almanya, İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İzlanda yer alıyor. Proje, Nisan 2015’te bitecek. Proje hakkında bilgi veren Manisa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İngilizce öğretmeni olan Proje Koordinatörü Nergiz Küçüktürk, proje kapsamında Türkiye’nin ziyaret edilen dördüncü ülke olduğunu bildirdi. İlk ziyaretin Almanya’ya yapıldığını aktaran Küçüktürk, burada bayramların genel bakış acısıyla ele alındığını, ardından Çek Cumhuriyeti’ne gidildiğini, burada da dini bayramların ele alındığını söyledi. İtalya’ya yapılan ziyarette ise milli bayramlar konusunun incelendiğini belirtti. Manisa’da mesir şenliklerinin ele alınacağını dile getiren Küçüktürk, Manisa’nın tarihi ve kültürel yerlerinin gezileceğini, mesir macununun yapımının yerinde inceleneceğini söyledi. Tanıtım toplantısının ardından misafirler, kendi ülkelerinin hediyelerini takdim ederken Manisa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu ise mesir macunu, üzüm ve lokumun yer aldığı hediye paketlerini takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,