Öne Çıkanlar gmh çiftçi saksıda limon yetiştiriciliği e-fidancim mustafa kemal atatürk

Bu haber kez okundu.

Yalova'da 147 ağaç sökülerek başka yere taşınıyor
Yalova Çiftlikköy Belediyesi, sahil düzenleme projesi kapsamında 70 palmiye ve 77 çınar ağacını sökme işlemine başladı. Sökülen palmiyeler, bitki üreticiliği yapan Garden AŞ tarafından koruma altına alınacak. 77 çınar ağacı ise Antalya'da düzenlenecek olan EXPO organizasyonuna hediye edilecek.

Ağaç söküm töreninde bir konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar'a teşekkür etti. Coşkun, "Demek ki neymiş, ağaçlar sökülür ve taşınırmış. Ben Ali Murat Silpagar Bey'e örnek sergilediği için teşekkür ederim... Şunu da ifade etmek isteriz; ağaç yeri geldiği zaman kesilir. Ağaç tabu değildir. Birçok şeyi ağaç ürünlerinden kullanırız ve yaparız. Ancak böyle bir palmiyenin kesimiyle neyi elde edeceksiniz? Veya çürümemiş sağlıklı olan bir ağacı da kesmemek lazım." dedi.

YANLIŞ DİKİM YAPILMIŞ

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise sahil projesi ve ağaçların sökülüp taşınmasıyla ilgili bilgi verdi. Geçmişte yapılan hataları tekrarlamayacaklarını dile getiren Başkan Silpagar, şöyle devam etti: "Buraya yanlış dikim yapılmış. Sahile çınar ağaçları dikilmiş. Nasıl bir zihniyet anlamadım. Kuma çınar ağacı dikilmiş. Çınar ağaçlarının dikildiği noktalarda kum analizleri yaptırdık. Çok verimli toprak çıktı. Fakat bu çok verimli toprak domates biber için ne yazık ki. Çocuklarımız için de elverişsiz bir kumsal çıktı. Dolayısıyla çınar ağacının yaprakları, toprakla buluştuğu zaman ne hale geldiğini anlayın. Çınar ağaçlarını kaldırıyoruz. Çınar ağaçları Antalya'da EXPO'ya hediyemiz oluyor. Orada Çiftlikköyümüzün katkısı olsun istedik. Palmiye ağaçlarımız Garden AŞ tarafından ücretsiz, bize destek amacıyla koruma altına alacaklar. Sahil projemiz bittikten sonra aynı boyda belirli mesafelerle ilerleyen yıllarda tadilatı engellemeyecek şekilde ağaç dikimi yapacağız."

Açıklamaların ardından heyet, söküm işlemi yapılan ağaçların önünde işçilerle poz verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,