Öne Çıkanlar jakaranda fidanı kefir kapanış fiyatı meyve ağacı budama teknoloji

Bu haber kez okundu.

Yılkı atları turizme kazandırılacak
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, yılkı atlarının kontrol altına alınarak turizme kazandırılması konusunda proje çalışması yaptıklarını açıkladı.

Samsun'un Terme ilçesinde sayıları her geçen gün kontrolsüz şekilde artan yılkı atlarının kontrol altına alınarak turizme kazandırılması konusunda, ilçenin Gölyazı Mahallesi Milli Parklar Bölgesindeki alanda Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Özbay, Samsun Şube Müdürü Murat Çelik, Milli Parklar Şube Müdürü Fatih Karakaya ve Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü İlyas Koç incelemelerde bulundu. Heyet, atların milli park içerisinde barındırılabilmesi için yer tesbiti yaptı.

DOĞAL YAPIYA ZARAR VERMEYECEK

Yapılan çalışmanın çok önemli bir adım olduğuna vurgu yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ilçede çok sayıda bulunan ve sayıları her geçen gün artan atların doğayla uyumlu bir şekilde kontrollü bir şekilde artması için proje çalışması yapacaklarını açıkladı. Yılkı atlarının doğal yapıya olumsuz bir etki yapmaması adına gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Kul, "Hiçbir şey kendi başına fırsat ya da sorun değildir. Şu aşamada sorun olarak görülen aslında çok önemli değerlerimizden olan yılkı atlarını turizme kazandıracağız. Hem bu hayvanları ziyarete gelecek olan vatandaşların ve özellikle çocukların atlara temas etmesini sağlayarak hayvan sevgisini artıracak hem de etrafa verdikleri zararları da bu şekilde telafi etmiş olacağız." dedi.

'BİNİCİLİK EĞİTİMİ VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ'

Yılkı atları ile binicilik eğitimi vermek istediklerini de kaydeden Kul, şunları ekledi: "Yılkı atlarına yönelik böyle bir projemiz de var. Dolayısıyla bu atların insanlarla olan kaynaşmasını ve beraberliğini gerçekleştirerek, Osmanlı'dan gelen bu geleneğin sürdürülmesini istiyoruz. Çalışmalarımıza desteğini esirgemeyen Kaymakamımız İlyas Gün ve burada olan tüm kurum temsilcilerine teşekkür ederim."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı