Öne Çıkanlar Gıda makam aracı mikado kayısı chicago borsası özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Yola kazık çakan vatandaş, ana yolu tarlaya çevirip sebze yetiştirecek
Samsun’da birinci hat dolmuşlarının da kullandığı işlek caddenin bir bölümünün kendisine ait olduğunu mahkeme kararıyla ispat eden ve yola kazık çakarak trafiğe kapatan İbrahim Akbulut, 12 gündür kapalı olan yola toprak döküp sebze yetiştirecek.

    İlkadım ilçesi Gençlik Caddesi’nde Bulvar ile Kalkanca yolu üzerinde çift şeritli yolun bir kısmının kendisine ait olduğunu iddia ederek dava açtı. Yolu yapan Büyükşehir Belediyesi'nin 2007 yılından itibaren arazisini işgal ettiğini belirten 64 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası İbrahim Akbulut, açtığı davaları kazandığını bu sebeple yolu trafiğe kapattığını söyledi. Ancak bazı sürücüler ile belediye görevlilerin gelip levhaları kaldırarak yolu trafiğe açma girişimleri olduğunu hatırlatan Akbulut, bunu önlemek için her gün trafiğe kapattığı yolda nöbet tutuyor. Bazı sürücülerin yolun kapanmasına kızıp uyarı levhalarını kaldırmaya çalıştığını aktaran Akbulut, "Ben de 'burası benim tapulu malım' deyince özür diliyorlar. Bugün 12 gün oldu. Başkanımın yola ihtiyacı yok benim de araziye ihtiyacım yok. Ben de sabah 00.08’de gelip buraya yolun başına oturuyorum. Akşam 17.00’de evime gidiyorum. Yeni bir işe başladım arazimi bekliyorum." diyor.

    Belediyeden hakkını istediğini dile getiren Akbulut, "Belediye gerekeni ister yapsın ister yapmasın. Benim hakkım ne ise o yerine getirilecek. Onlara benim talebimi ilettiğim dilekçelerim vardı onları yürürlüğe koyarlar. Gelirler oturur konuşuruz gereken yapılır. Ben bu yolun tamamen iptali için mahkemeye vereceğim. Avukatımla da konuştum. Bir aylık mahkeme ile burayı ömür boyu iptal ettireceğim. En son çarem o kaldı. Ben araziden ayrıldıktan sonra yetkililerden gelenler oluyormuş. Buralarda keşif yapıp gidiyorlarmış herhalde bizden çekiniyorlar." dedi.

    "YETİŞEN SEBZELERİ KOMŞULARA DAĞITACAĞIM"

    Yolun kenarındaki taşlık arazinin temizlenerek kendi tapulu arazisi kadar bir yerin kendisine verilmesini talep eden İbrahim Akbulut, bu isteğinin yerine getirilmemesi halinde ay sonuna kadar yolu tarlaya çevireceğini kaydetti. 2008 yılında kesinleşmiş mahkeme kararı olduğunu hatırlatarak yolun kendisine ait özel mülk olduğunu ve istediğini yapacağını ifade eden Akbulut, “Burayı şimdi kepçe getirip toprak attırarak tarlaya çevireceğim. Zaten burası eskiden sebze tarlasıydı. Şimdi yolun yanındaki arazimden toprak alıp yolun üzerine koyarak burayı yine sebze bahçesine çevireceğim. Çokları bana geldi ‘burada yıkıma yağlama açalım dediler’ ben de paraya ihtiyacım olmadığını söyledim. Arazi benim tapusu bende artık 'burayı neden tarla yapıyorsun?' diyemez kimse. En yakın zaman da tarlaya çevireceğim burayı yetiştirdiğim sebzeleri de babam ve annemin ruhu için komşulara dağıtacağım. Aslında biraz geç kaldım Ramazan ayına yetiştirecektim olmadı." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı