Öne Çıkanlar Gıda şap aşısı üretim tarım ve orman bakanı can erik hasadı

Bu haber kez okundu.

Zeytin sineği mücadelesi Cunda Adası'ndan başlatıldı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, zeytin sineğiyle mücadele kapsamında ilk uçakla ilaçlama Cunda Adası'nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehrin önemli tarım ürünlerinin başında gelen zeytinin verim ve kalitesini büyük oranda düşüren zeytin sineğiyle mücadele kapsamında uçakla ilaçlama çalışmalarını, Ayvalık ilçesine giderek yerinde inceledi.

Başkan Uğur, dünyanın en kaliteli zeytini ve zeytinyağının üretildiği bölgeler olan Edremit ve Erdek körfez bölgelerinde zeytin sineğiyle mücadelede uçakla ilaçlama çalışmaları yürüteceklerini söyledi. Bunun diğer ilaçlama yöntemlerinden daha etkili ve ucuz bir yöntem olduğunu ifade eden Uğur, Körfez bölgesinde oluşacak kalite ve ürün kaybının sadece bu yöredeki üreticileri değil, Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak, Balıkesir'in önemli ekonomik değerlerine sahip çıkıyoruz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,