Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Zonguldak'ta gıda denetimleri arttırıldı
Zonguldak kent merkezi ve ilçelerde gıda denetimlerine ağırlık verildi. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gıda tüketiminde görülen hareketlenmeye karşı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Kontrolör ekiplerince iftar saatleri başta olmak üzere ilave denetim uygulamalarına hız verildi.

    Gıda kontrolör ekipleri, rutin denetimlerin yanı sıra yaptığı ek denetim uygulamalarında; fırınlar ve pastaneler gibi unlu mamul üretim yerleri, kasap–şarküteri ve marketler gibi perakende satış noktaları ile lokanta – restoranlar basta olmak üzere toplu tüketim merkezlerindeki ürünleri en ince ayrıntısına kadar inceledi.

    Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik, il ve ilçe müdürlüğü denetim ekiplerince toplu tüketim yerlerine, iftar öncesi–mesai kavramı olmaksızın denetimlerin gerçekleştirildiğini söyledi.

    Ramazan ayıyla birlikte gıda sektöründeki hareketlenmeye bağlı olarak tüketimde artış yaşandığına dikkat çeken Çelik, şunları söyledi: "Bakanlığımız ve il müdürlüğümüz olarak Mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın ağzının tadı kaçmasın diye rutin denetimlerimizin dışında ilave denetimler yapılıyor. Halkımızın kaliteli, sağlıklı ve güvenilir gıda tüketebilmesi için bakanlığımız ve il müdürlüğümüz gıdanın tarladan sofraya, imalattan satışına kadar her aşamasına yönelik denetimlerimiz devam etmektedir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,