Öne Çıkanlar Adilcevaz hünnap fidanı ayçiçeği zararlıları biber yarışması şap aşısı

Bu haber kez okundu.

Çiftçi ve üreticilerden Başkan Sekmen’e fuar teşekkürü

Erzurum ve bölgedeki tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçi ve üreticiler, kentte yapılan tarım fuarı ve söz konusu yatırımdan ötürü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür etti.

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ndeki 8. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda incelemede bulunan Başkan Sekmen, etkinlik alanını gezerken sürekli çiftçi ve üreticilerden teşekkür aldı. Başkan Sekmen, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli yatırımlarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi, 3 konsepte geliştirildi. Erzurum, bölgesel ve uluslararası ölçekteki organizasyonlar için inşa edilen bu dev yatırımla ilimiz ve bölgemizin ticari hacmine katkıda bulunacağız. Bilindiği gibi fuar merkezi 25 bin metrekare kapalı alan, otopark ve diğer sosyal birimlerle birlikte toplam da 40 bin metrekare açık alanı kapsamaktadır. ‘Orta Doğu’nun en büyük fuar merkezi’ unvanına sahip olan fuar merkezimiz, 1000 araç kapasitelidir. 4 holden oluşan binada 2 bin 100 metrekare koridor alanı ve 3100 metrekare de yeşil alan bulunmaktadır. Şehrimizin sosyal, iktisadi, kültürel, turizm ve ticari hayatına katkıda bulunacak olan merkez, 300 firmalık stant kurulum özelliğine sahiptir. 2 yemek salonu, 536 metrekare lobi alanı, 6 bay ve bayan mescit, 9 toplantı salonu bulunan merkezimiz, bölgesel ve uluslararası organizasyonlara hitap edebilecek bir özelliğe de sahiptir.”

Başkan Mehmet Sekmen, Doğu Anadolu Bölgesi’nde tarım ve hayvancılık sektöründe yer alan çiftçi, besici ve üreticileri 8. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na davet etti. Tarım Fuarı’nın 4 Ekim tarihine kadar uzatıldığını anımsatan Başkan Sekmen, “Fuarı şimdiye kadar Doğu Anadolu Bölgesi’nden 350 bin kişi ziyaret etti. Yoğun talep üzerine fuarın süresini 4 Ekim tarihine kadar uzattık. Bu fuar tarım ve hayvancılık sektöründe bulunan vatandaşlarımız için büyük bir fırsattır. Söz konusu etkinlik için Havuzbaşı ve Tebrizkapı’dan her saat başı ücretsiz ring seferleri başlatıldı. Erzincan, Bayburt, Rize, Kars, Ağrı, Van, Bingöl, Muş, Iğdır, Ardahan, Gümüşhane, Trabzon kısacası tüm Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerindeki tüm üretici ve işadamlarımızı 8. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na davet ediyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı