Öne Çıkanlar tarım aa muğlada yağmur kapanış fiyatı fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Koyun ve keçilerde verimliliği artırmak için kıvırcık ırkı damızlık koç dağıtıldı

Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma" projesi kapsamında kıvırcık ırkı damızlık koç dağıtımı gerçekleştirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan proje kapsamına Bilecik’te kurayla 36 üreticiye 95 tane kıvırcık ırkı damızlık koç dağıtımı gerçekleştirdi. Konu hakkında açıklama yapan Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, "Proje kapsamına yüzde 30 yetiştirici, yüzde 70 bakanlık desteği ile 55 kişiden kur’a ile 36 üreticimize 150 koç talebinden de ancak 95 tanesini bu sene karşılayabildik. Kulak küpelerini bir liste halinde ve kura usulüyle çiftçilerimiz çekim yaparak alacağı koçu belirlemiş oldu. Böylece adilane bir dağıtım gerçekleşti. Bu projemiz 3 yıl olarak planlanmıştır. Böylece tüm yetiştiricilerimizin taleplerini karşılayarak ıslah amaçlı projemizin hedefine ulaşması sağlanacaktır. Ülkemizdeki kırmızı et açığının kapanması, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi konusunda bu projenin önemli. Aynı zamanda kıvırcık ırkının ilimiz yetiştiriciliğindeki yerini ve bilinçli bir yetiştiricilik için açmayı planlıyoruz" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı