Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

10 milyon ton tavuk dışkısı masaya yatırıldı
 Tavukçuluk sektörü ve bunun çevresel etkileri, Ankara Hilton Oteli'nde yapılan toplantıda ele alındı. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği'nin de sunumlar yaptığı toplantıda Türkiye’de yumurta ve piliç üretimi yapan tavuk sektörünün giderek büyüdüğüne dikkat çekildi.

Arama toplantısında, yıllık 10 milyon ton tavuk gübresi ortaya çıktığı, gelecek yıllarda bu sayının 15-20 milyon tona çıkacağı belirtildi. Bu dışkıların çevre için büyük tehdit oluşturduğuna vurgu yapılarak, işlenip gübre haline getirilmesi istendi. Gübrelerle topraklarda organik üretim yapılması istenen toplantıda “Bu dışkıdan kaçış yok. Bu hammaddeyi işlerseniz topraklara deva olacak bir yapı olacak. Şiddetle organik gübreye ihtiyaç var. Bu büyük çelişki ve tezat var. Ülkeler yapıyor da biz neden yapamıyoruz. Dışkı lava benzer. Başıboş bırakırsanız bulunduğu yerleri yakar gider. Onu işlerseniz son derece değerli gübre elde edersiniz. Dışkıyı işleyip paketlemek gerekir.” sonucuna varıldı.
Tavuk dışkısından aynı zamanda elektrik üretilebileceği, devletin 13,3 dolar/cent alım garantisi verdiği ifade edildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı