Öne Çıkanlar chicago borsası interfresh fuar bakan yardımcısı akif özkaldı hatay tarım fuarı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

20 Günden Büyük Sığır Cinsi Hayvanların Küpelenmesi
 Aygül, yaptığı yazılı açıklamada, 20 günden büyük hayvanlarını tanıtmayıp küpeletmeyenlere 538 lira ceza kesileceği uyarısında bulunarak, en kısa sürede bu işlemin yapılması gerektiğine işaret etti.

Bakanlıkça belirlenen esaslara uygun olarak hayvanların tanımlanması gerektiğini vurgulayan Aygül, yapılacak işlemlerle ilgili şu bilgileri verdi:

"Hayvan sahibi, işletmesinde bulunan 20 günden büyük sığır cinsi hayvanlarını küpeletmek ve kayıt altına almak için bağlı bulunduğu il veya ilçe tarım müdürlüğüne yazılı olarak müracaat edecektir. Hayvan sahibinin işletmesi köyde ise muhtar, aza ve köyde hayvancılıkla uğraşan bir bilirkişiden oluşan komisyonun, belediye sınırları içinde ise, mahalle muhtarı, zabıta ve hayvancılıkla uğraşan bir bilirkişiden oluşan komisyonun imzaladığı Ek-1 deki form (hayvan sahiplik belgesi) müracaat dilekçesine eklenecektir. Müracaatı alınan hayvan sahibine kanun gereği hayvanlarını tanımlatmadığından dolayı idari para cezası uygulanacaktır. Hayvan sahibinin idari para cezasının onaylanmasından sonra hayvanları küpelenecek ve 3 gün içinde Türkvet'e kayıt edilecektir. "

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi