Öne Çıkanlar muğlada yağmur aa tarım kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

2023 yılı hedefi 22 milyar $
Pazar büyüklüğü 6.5 milyar doları bulan catering sektörü, hazırladığı yol haritasıyla 2023 yılına kadar pazar büyüklüğünü 22 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Pazar payını artırmada sektörün yurtiçinde önceliği, “Süt evet ama yetmez” projesi ile ilköğretim öğrencileri olurken, yurtdışında öncelik Avrupa’da
Türkiye’de catering pazarının potansiyel büyüklüğü 22 milyar doları buluyor. Ancak sektör, bu pazarın henüz ancak yüzde 33’üne denk gelen 6.5 milyar dolarlık bölümüne hitap edebiliyor.

2023 yılına kadar pazar büyüklüğünü 22 milyar dolar dolara ulaştırmayı planlayan sektör, bu amaca ulaşmak için önüne, alt projelerden oluşan bir yol haritası koydu. Buna göre sektör, Türkiye genelinde 81 ilde 81 dernekle, Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) bünyesinde örgütlenecek. Pazar büyütmek amacıyla ayrıca, ilköğretim öğrencilerine, yurtiçindeki yerli-yabancı turiste, yurtdışına çıkan işçi ve işverene de ulaşmayı hedefleyen sektör, aynı zamanda dünya genelinde büyüklüğü 1.2 milyar doları bulan hac pazarından da 330 milyar doları bulan Avrupa pazarından da pay almayı planlıyor. Yemek sanayicilerinin 2023 hedefi doğrultusunda yurtdışında önceliği Avrupa. Sektör daha sonra tüm dünyaya yemek satma hedefinde.

Bu arada sektör, 81 ilde yürüttüğü örgütlenme konusunda son altı ayda önemli bir mesafe almış durumda. Buna göre örgütlenme konusunda sektör, Mayıs-Ekim 2012 döneminde, yüzde 300 büyüdü. Söz konusu dönemde, daha önce beş olan dernek sayısı 17’ye, beş olan örgütlü il sayısı ise, 27’ye ulaşmış durumda.

HABER KAYNAĞIDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı