Öne Çıkanlar tarım kefir kapanış fiyatı aa Gıda

Bu haber kez okundu.

“Adana'da 140 bin olan büyükbaş hayvan sayısı 204 bine ulaştı“
Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Akmaz, hayvancılığın her geçen gün geliştiğini belirterek, 2003 yıllarında Adana’da büyükbaş hayvan sayısının 140 bin iken şuanda 204 bine ulaştığını söyledi. .

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde serbest veteriner hekimleriyle, yeni yayımlanan genelge ve talimatların getirdiği yenilikler hakkında bir toplantı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ömer Akmaz, hayvancılığın Adana’da her geçen gün geliştiğini ve değişik meslek gruplarından hayvancılığa yatırım yapıldığını bildirdi.

2003 yıllarında büyükbaş hayvan sayısı 140 bin iken şimdi 204 bine ulaştığını vurgulayan Akmaz, “Özellikle işletmede bulunan hayvan sayılarının her geçen yıl arttığını görüyoruz. Şehrimizde 200 ve üzerinde 17 tane besi, 10 tane de süt işletmesi bulunuyor. Ayrıca ülkemizde bulunan 4 adet büyük besi işletmesinden 2 tanesi Adana’da. Veteriner hekimleri sadece hayvan sağlığına değil, aynı zamanda insan ve çevre sağlığına da hizmet eden önemli bir meslek gurubu.“ diye konuştu.

Toplantıda veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanununa istinaden, veteriner hekim muayenehane ve poliklinik yönetmeliği ile uygulama talimatı, veteriner tıbbi ürünler yönetmeliği ve veteriner tıbbi ürünlerinin toptan ve perakende satış yerleri ile ilgili talimatlar hakkında bilgiler verildi.

Veteriner hizmetleri hakkında yayımlanan genelge ve talimatların getirmiş olduğu yenilikler ve değişikliklerin anlatıldığı toplantı sonunda veteriner hekimlerin sorularına cevap verildi.

Toplantıya, İl Müdürü Ömer Akmaz, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muhammet Ali Tekin, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gaffar Aktoz ve veteriner hekimler katıldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı