Öne Çıkanlar teknoloji Adilcevaz çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Akhisar'a hayvan giriş ve çıkışları yasaklandı
 Akhisar’ın Medar Beldesi’ndeki sığırlarda Şap Hastalığı’nın görülmesi üzerine Kaymakam Mustafa Çek başkanlığında toplanan İlçe Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu İlçe merkezine hayvan giriş ve çıkışları ile her türlü hayvan hareketliliğini yasaklarken, ilçe Hayvan Pazarını da ikinci bir karara kadar kapattı.

Enfeksiyon kaynağının yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla komisyonun aldığı kararda şap hastalığı ile mücadele yönetmeliği gereği hastalık görülen Medar Beldesi sınırları içinde bulunan tüm hayvan ve hayvan maddeleri hareketlerinin ikinci bir emre kadar durdurulması ve bu bölgeye hayvan giriş ve çıkışlarının yasaklandığı belirtildi. Komisyon ayrıca 10 kilometre çaplı alan içinde bulunan, Akhisar Merkez, Süleymanlı Beldesi, Dayıoğlu Köyü, Eroğlu Köyü, Kadıdağ Köyü, Gökçeahmet Köyü, Çamönü Köyü, Karabörklü Köyü, Sünnetçiler Köyü, Bekirler Köyü ve Bünyaniosmaniye Köyü’nde hastalığın yayılmamasına yönelik çalışmaların yapılmasına ve hayvan hareketlerinin yasaklanmasına karar verdi.

Mecburi kesim durumlarında hayvanların yalnızca kesim yapılacak ilçe sınırları içinde belirlenen mezbahalara kadar ilçe Tarım Müdürlüğü’nden alınacak izin ve raporla yönetmelik hükümlerine uygun şartlarda resmi veteriner hekim gözetiminde sevklerine izin verileceği de belirtildi.

Komisyonun yaptığı açıklamada, şap hastalığına bağlı hayvan ölümlerinde ve imha işlemlerinde gerek duyulması halinde il özel idaresi ve belediye başkanlıklarının imkanlarından da yararlanılmasına karar verildiği belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı