Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Akşehir'de Büyük ve Küçükbaş Hayvanlar Aşılanacak
KONYA (AA)- İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri Kahraman, Aa muhabirine şu açıklamalarda, her yıl düzenlenen Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası'nın 3 Ekim-30 Kasım 2011 tarihleri arasında başlayacağını belirtti.

İlçeye bağlı belde ve köylerde bulunan 23 bin büyükbaş hayvanın tamamının aşılanacağını vurgulayan Kahraman, şunları kaydetti:

"Bakanlığımız tarafından AB Haberleri' AB Mali destekli olarak 2010 yılı ilkbahar kampanya döneminde uygulamaya konulan Koyun ve Keçilerin Küpelenmesi ve Aşılanması Projesi kapsamında 2011 yılı sonbahar aşılama döneminde 2010 yılında aşılanamayan hayvanlarla 2011 yılında doğan yaklaşık 19 bin 500 bin koyun ve keçiye, koyun-keçi Vebası (PPR) aşısı yapılacak. Her iki aşının da yaptırılması zorunludur. Aşılarını yaptırmayan, güncelleme ve tespit işlemlerinde görevli personele engel olan yetiştiricilere idari para cezası uygulanacaktır. Yetiştiricileri aşılama günü hayvanlarını kesinlikle otlamaya bırakmamaları konusunda uyarıyoruz. Aşı yaptırmayan üreticilere ilgili kanun gereği kesinlikle cezai işlem uygulayacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,