Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Anayasa Mahkemesi’nin Veteriner Kanunu Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı
Anayasa Mahkemesi’nin Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu’nun bazı maddelerinin iptali istemiyle açılan davada verdiği ret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Anayasa Mahkemesi’nin CHP’nin 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda Ve Yem Kanunu’nun bazı maddelerinin iptali talebiyle açtığı davada verdiği ret kararı ve gerekçesi Resmi Gazete’de yayımlandı. CHP’nin, kanunun 4 maddesinin Anayasa’nın 2., 5., 7., 56., 73. ve 135. maddelerine aykırı olduğu savıyla ve düzenlemelerin iptalini ile yürütmelerinin durdurulması talebiyle açtığı davada ret kararı veren yüksek mahkeme, ilgili maddelerin Anayasa’ya aykırı olmadığına karar vermişti.

Karara bazı maddeler açısından karşı oy kullanan Anayasa Mahkemesi üyeleri, yapılan düzenlemelerdeki yükümlülük miktarının oranının ve yükümlünün belli olmamasının “hukuki güvenliği” tehdit ettiğini, iptal davasına konu olan düzenlemede yer alan ve Bakanlığa gıda ve yem işletmelerinde çalıştırılacak uzman sayısının değiştirilmesi yetkisi veren maddenin “yasama yetkisinin devredilemezliği ilkesine” ters düştüğü, düzenlemede yer alan hangi faaliyetlerden ve resmi kontrollerden ne miktarda ücret alınacağına dair belirleme yetkisinin Bakanlığa ait olmasının da aynı şekilde “yasama yetkisinin devredilmezliği” ilkesine aykırı olduğu görüşlerine yer verdi.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı