Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Ankara'da valilik kurban önlemlerini aldı
Ankara Valiliği, Kurban Bayramı öncesinde mülki hudutları dahilinde kurban hizmetlerinin sağlık şartları ve çevre temizliği ile dini hükümlere uygun bir şekilde yürütülebilmesi için düzenlemeler yapıldığını bildirdi.

Ankara Valiliği tarafından yayımlanan genelgede Vali Yardımcısı Hamza Duygun başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Müftülük, İl Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve Diyanet Vakfı temsilcilerinden oluşan Ankara İli Kurban Hizmetleri Komisyonu kurulduğu belirtildi. İlçelerde de kaymakamların başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşturulacak Kurban Hizmetleri İlçe Komisyonu kurularak, kurban hizmetlerinin mevzuata uygun olarak yürütülmesi istendi. Park, cadde, sokak, meydan gibi umuma açık ve çevre hijyen şartları yeterli olmayan mahallerde kurban kesimine kesinlikle izin verilmeyeceği belirtilen genelgede kurban kesim yerleri dışında belirlenen usul ve esaslara aykırı olarak kurban kesenler hakkında yasal işlem yapılacağı duyuruldu.

Valilik genelgesinde; kurban satış ve kesim yerleri il ve ilçe Hıfzıssıhha Kurullarınca belirleneceği ifade edilerek, "Kurban satış ve kesimi için gerekli alt ve üst yapının tesisi ile kurban atık ve çöplerinin toplanması ile satış ve kesim yerlerinin temizliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili belediyelerince yapılacaktır. Kurban kesim yerlerinde, kurbanlarını kendisi kesmek isteyenlerden alınacak 'Tesisten Yararlanma Ücreti' ile tesisteki görevlilere kestirmek isteyenlerden alınacak 'kesim ücreti' miktarları, İl ve İlçe Komisyonları kararları ve kesim yerleri ile diğer hususlar halka önceden mutad vasıtalarla duyurulacak. Müftülüklerce de iş bu hususlar ve diğer uygulamalardan vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanacak." denildi.

Kurban kesim yerlerinde yeterli sayıda din görevlisi, veteriner, kasap, yardımcı personel ve gerekli araçların bulundurulmasına ilişkin tertip ve tedbirlerin kurban hizmetleri İl ve İlçe Komisyonları tarafından önceden belirlenip hazır hale getirileceği aktarılan açıklamada, şu hususlara dikkat çekildi: "Kurban kesim hizmetlerinin düzenli bir şekilde yürütülmesi için kamu kurum ve kuruluşları ile ihtiyaç duyulması halinde dışarıdan da yeterli sayıda ve nitelikte personel ve vasıta görevlendirilecek. Park, cadde, sokak, meydan gibi umuma açık ve çevre hijyen şartları yeterli olmayan mahallerde kurban kesimine kesinlikle izin verilmeyecek. Kurban kesim yerleri dışında belirlenen usul ve esaslara aykırı olarak kurban kesenler hakkında yasal işlem yapılacağı hususu mahalli mutad vasıtalarla vatandaşlarımıza önceden duyurulacak. Kurban kesim yerlerinde, sahipleri tarafından alınmayan deriler, kesim mahal sorumlularınca, Türk Hava Kurumu Yetkililerine makbuz karşılığında derilerin teslimi sağlanacak. İl ve İlçe Müftülüklerinde, kurban hizmetlerinin sekretarya hizmetleri ile iş ve işlemlerinin yürütülmesi için yeterli sayıda personelden müteşekkil Kurban Hizmetleri Birimi oluşturulacak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,