Öne Çıkanlar jakaranda fidanı lavanta bakan yardımcısı akif özkaldı fındık fiyatları arttı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Ardahan'da
 Ardahan'da, "Şap hastalığı ve paraziterlerle mücadele programı" işbirliği protokolü imzalandı.

Bakü-Tiflis-Ceyhan Şirketi'nin (BTC) uygulayıcı ortağı, Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Kalkınma Derneği (SÜRKAL) ile Ardahan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında "Şap hastalığı ve paraziterlerle mücadele programı" protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Ardahan Öğretmenevindeki törende konuşan SÜRKAL Proje Koordinatörü Rahmi Demir, hazırlanan program kapsamında Ardahan'da 23 bin ahırın tamamının şap ve diğer bulaşıcı hastalıklarla mücadele için dezenfekte edileceğini söyledi.

Demir, söz konusu programın malzeme desteğinin kendilerinden olacağını ve tarım müdürlüğü ile ortaklaşa çalışacaklarını belirterek, çalışmanın yaklaşık 280 bin hayvan, 23 bin ahır ve 227 köyü kapsadığını belirtti.

Şap ve diğer hastalıklardan dolayı et ve süt verimi kayıplarının bu çalışmayla önleneceğini bildiren Demir, "Çünkü bu bölge hayvancılık için büyük potansiyeli olan bir bölgedir. Ardahan'ı diğer illerden farklı tuttuk. Bazı illerde yaptığımız çalışma belirli bölgelerle sınırlı kaldı. Ancak Ardahan'da ilin tamamını kapsayacak, yani ildeki tüm ahırlar gözden geçirilecek" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Ardahan İl Müdürü Fevzi Karakoç da, söz konusu çalışmanın Ardahan için çok büyük bir önem arz ettiğini belirterek, "Bu çalışmanın özellikle eğitim için önemi büyük olacaktır. Çünkü bu çalışma tüm ahırları kapsayan bir çalışma olacak. Bir yanda şap ile mücadele ederken, bir yandan da üreticimiz bilgilenmiş olacak, bunun eğitimini almış olacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, SÜRKAL yetkilileri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Karakoç arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi