Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

 Bakan Eker, Paris'te Konuştu
 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, "Hayvan sağlığı eşittir insan sağlığı" dedi.

Fransa'nın başkenti Paris'te, Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü tarafından 20-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen ve 5 gün sürecek, 80'nci dünya hayvan sağlığı kongresine 178 ülkeden Bakan ve Müsteşar düzeyinde katılım oldu. Toplantıya Türkiye'den Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker katıldı. Bakan Eker, toplantının ilk günü yaptığı konuşmada, Türkiye'de Hayvan sağlığına verilen önemi anlattı. Veterinerlik hizmetleri alanında yapılan reformları dile getiren, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, "Hayvan sağlığı eşittir insan sağlığı" dedi. Eker, konferansta yaptığı konuşmanın ardından, toplantıyla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bakan Eker, Türkiye'nin Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü'nün 84 yıldan bu yana üyesi olduğunu belirtti. Bu kongrede, hayvan sağlığı ve hayvan hastalıkları konusunda bilgi edinme ve bilgilendirme gibi konularda fikir alış verişinde bulunulduğunu anlattı.

Bakan Mehdi Eker, hayvan sağlığının hem ticaret hem de sağlık açısından büyük önem taşıdığına işaret etti. Türkiye'nin üç kıtanın birleştiği noktada olmasından dolayı, ister istemez hayvan hastalıklarından etkilendiğini söyleyen Bakan Eker, örnek olarak kuş gribini vererek, kuzeyden güneye doğru yer değiştiren kuşlardan bunun bulaştığını anlattı.

Eker, bu tür toplantı ve konferansların yapılmasının büyük fayda sağladığını, üye ülkelerin, kendi ülkelerinde olan hayvan hastalıkları konusunda bilgi verdiğini ve bu tür hastalıklarla nasıl mücadele ettiklerini veya nasıl mücadele edebilecekleri konusunda bilgilendiklerini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı