Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Bakan Eker'den sert tepki!
Gıda ve Tarım Bakanı Mehmet Mehdi Eker, bakanlığın denetimlerinin şirketler tarafından eleştirilmesi üzerine sert açıklakmalarda bulundu. bir grup gazeteciylebir araya gelen Eker, etiket bilgisine uygun üretim yapmadıkları belirlenen ve bunun yanlışlık olduğunu iddia eden Apikoğlu, Pınar gibi firmaların itirazlarına da cevap verdi. Gıda denetimlerinin 4 bin 500-5 bin kişilik ekip tarafından belirli periyotlarla yapıldığını ifade eden Eker, “Apikoğlu’nun iyi bir firma olduğunu biliyorum tüketici olarak. Ama üretim etiketinde ‘yüzde 100 dana demişsin. Pınar da öyle. Yüzde 100 dana dediysen yüzde 100 dana olacak. Bunun içine tavuk eti katmayacaksın arkadaş. Bunun lamı cimi yok. Yüzde 100 dana deyip yüzde 30, 40, 50 tavuk eti koyacaksın. Bu tüketiciyi kandırmaktır. Bunun hijyenle, sağlıkla ilgisi yok. Ürüne katılmaması gereken bir şey katmaktır” diye konuştu.

ALMAYIN DEMİYORUM

Bakan Eker, ‘teşhir edilen firmaların ürünleri almayın’ gibi bir mesajları olmadığını da vurguladığı konuşmasında, “Ben demiyorum ki bu hastalık yapıyor, mikrop bulaştırıyor. Bu, etiket bilgisine uymuyor. Bu böyle bir suç” diye konuştu. Denetimlerde vebal duygusuyla son derece titiz ve hassas davrandıklarını belirten Eker, “Eskiden para cezası, faaliyetten men, toplatma gibi cezalar veriliyordu. Teşhir olmayınca bilinmiyordu. Herkes kendine çeki düzen verecek. Teşhir edilen firmalar mesela üretim hatlarını değiştiriyorlar. Eskiden tavuk ve kırmızı et ürünlerini ayna bantta yapanlar, şimdi bulaşmasın diye ayırıyor. Böyle olmalı” dedi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı