Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir Gıda papaz erik fidanı fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Banvit Genel Müdürü Görener: Annem, ‘tavuk yiyelim mi’ diye soruyor
Banvit AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, tavuk üretiminde hile yapılarak insan sağlığı ile oynandığı iddialarına tepki gösterdi. Annesinin bile kendisini arayıp ‘oğlum tavuk yiyelim mi?’ diye sorduğunu belirten Görener, vatandaşın gönül ferahlığı ile tavuk tüketmesini istedi.

        Ömer Görener, Uludağ Üniversitesi Rektörlük Salonu’nda düzenlenen 'Türkiye’de Süt ve Kırmızı Et Sektörünün Geleceği' konulu panele katıldı. Görener, panel öncesi, gazetecilerin beyaz et sektörü ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

        Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tavuğun nasıl büyütüldüğü, nasıl üretildiği konusunda her şeyi bildiğini belirten Görener, bakanlığın yaptığı resmi açıklamaları birebir desteklediklerini kaydetti. Konu hakkında uzman olmayan insanların konuştuğunu savunan Görener, şöyle konuştu: “Konu hakkında uzman olmayan insanların söylemlerini doğru bulmuyorum. Çünkü bu sebze toptancısı ya da bir onkoloğun işi değil. Bu Tarım Bakanlığı'nın işi veya veterinerler, gıda fakültelerinin işi. İddialar tamamen atmasyon. Böyle bir şey yok. Siz bunun arkasında gördünüz mü bir dayanak var mı?

        Tartışmaların, toplumda kaygıya yol açtığını vurgulayan Görener, şöyle devam etti: “Siz medyadaki insanlar, bu gibi konularda soğukkanlı olmanız gerekiyor. Bir ürüne pislik atılırken onun karşısındaki işi bileni bulup konuşturmanız lazım. Şu an dili olan konuşuyor. İddialar muhakkak insanları etkiliyor. Annem bile beni arıyor ‘yiyecek miyiz, yemeyecek miyiz?’ diye soruyor. Halkımız tavuğu gönül ferahlığı ile tüketebilirler. Tavuk aslında Türkiye protein üretiminin medarı iftiharıdır, Avrupa standartlarında bir sektör.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı